Kauza Kuciak: Únik informací? Policie se tajně chystala na syna vlivného oligarchy, on přišel sám

15.12.2018 17:14

Od vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky uplynulo již více než tři čtvrtě roku, ale vyšetřování případu se podle informací sobotní MF Dnes prozatím nechýlí ke konci. Policisté totiž musí řešit další problém. Zdá se, že někdo informace z případu poskytuje osobám, které by mohly být v kauze také zapleteny.

Kauza Kuciak: Únik informací? Policie se tajně chystala na syna vlivného oligarchy, on přišel sám
Foto: Facebook
Popisek: Zavražděný novinář Ján Kuciak

„Vyšetřování vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka se dál stahuje kolem vlivných slovenských podnikatelů a ukazuje, že z vyšetřování unikají informace. Nejnověji šla policie zatknout a předvést k výslechu syna vlivného nitranského oligarchy Miroslava Bödora Norberta. Než to však stihla udělat, Bödor sám přišel na policii, že je připraven s ní spolupracovat. Jak se o svém chystaném zadržení dozvěděl, není jasné. Snaha úřadů udeřit na vlivné podnikatele a rozbít jejich vzájemné vazby je ale pro další vyšetřování klíčová,“ napsal hned na úvod deník.

Není přitom bez zajímavosti, že Bödor je švagrem bývalého slovenského policejního prezidenta Tibora Gašpara. Ten svůj post opustil právě kvůli vraždě Jána Kuciaka. Pod tlak se dostal kvůli tomu, jak o případu informoval veřejnost. Z policejního prezidia se Gašpar přesunul do politiky. Rady poskytoval mimo jiné i českému ministrovi vnitra Janu Hamáčkovi.

Anketa

Obáváte se, že ,,vánoční" teroristické útoky zasáhnou i Českou republiku?

73%
hlasovalo: 7774 lidí
Za pozornost stojí i fakt, že rodina Bödorových vlastní bezpečnostní agenturu SBS Bonul a tato agentura získala zejména od vlád expremiéra Roberta Fica řadu strategických zakázek. Připomeňme, že i Ficovi politicky zlomila vaz vražda Jána Kuciaka. Na postu předsedy vlády ho po důrazném tlaku veřejnosti nahradil stávající premiér Peter Pellegrini. Fico se účastnil i večírku této bezpečnostní agentury a měl na něm proslov. Pronesl ho v roce 2014.

„Policie chtěla nyní s Norbertem Bödorem mluvit hlavně o tom, zda hrál nějakou roli ve sledování více slovenských novinářů pro kontroverzního podnikatele Mariána Kočnera, který je nyní hlavní podezřelý (avšak neobviněný) z objednání Kuciakovy vraždy,“ pokračoval deník.

Bödor důrazně odmítl, že by měl s vraždou Jána Kucaka a jeho snoubenky cokoli společného.

„V podstatě se mezi sebou mydlí několik klanů a klíčové teď bude, co všechno se dál objeví, zda Marián Kočner, či někdo jiný promluví a tento propletenec začne rozmotávat,“ řekl MF DNES.

Bezpečnostní analytik a novinář Milan Žitný má za to, že na vraždě Jána Kuciaka se ukazuje jedna věc. Po krku si vzájemně jde několik slovenských podnikatelských vlivových skupin a bude záležet na tom, zda někdo otevřeně promluví s policií. Pokud promluví, bude zajímavé sledovat, kdo to bude.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

22:04 Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

Na demonstraci Milionu chvilek na Letenské pláni se v sobotu znovu sešlo asi dvě stě tisíc lidí. Po …