Kauza Prymula: To pěkně smrdí. Expert cítí tajné služby

26.10.2020 14:07

Zbrojní analytik a někdejší zaměstnanec Ministerstva obrany Jaroslav Štefec podotkl, že akce kolem ministra zdravotnictví Romana Prymuly a jeho odstavení z postu šéfa resortu má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Jiný pohled pak nabízí někdejší bulvární novinář Pavel Novotný.

Kauza Prymula: To pěkně smrdí. Expert cítí tajné služby
Foto: Hns
Popisek: Roman Prymula a Jaroslav Faltýnek, ilustrační koláž
reklama

„Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví, má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným ‚směrem Moskva‘ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim ‚spojencům‘,“ poznamenal Štefec.

Anketa

Babiš si stěžuje, že lidé dostatečně neomezili svůj pohyb a sociální kontakty. Myslíte, že vy osobně jste omezili pohyb a sociální kontakty dostatečně?

94%
6%
hlasovalo: 14981 lidí

Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je podle něj víc než dost. „Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po ‚podivné‘ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské, takzvaně ‚veřejnoprávní‘ televize o tom, kdo všechno byl v té době v inkriminovaném objektu na schůzce. Ani okamžitý rozjezd ‚celonárodní kampaně‘ proti jednomu z mála lidí, který si s průšvihem zvaným covid-19 viditelně dokáže poradit a ví, co je potřeba dělat, a neprodlené ‚podělání se‘ jeho šéfa, který viditelně, aniž si nechal ověřit fakta, začal jako jeden z prvních volat po Prymulově hlavě, neposkytují příliš důvěryhodnosti scénáři, který je nám, ‚prostému lidu‘ předkládán k uvěření,“ dodal.

„Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí ‚antirouškařů‘ a dalších obhájců ‚práva na vymření půlky národa‘, samozřejmě té, v níž nebudou oni. Ve své slepé naivitě až fanaticky věří, že ‚jejich‘ pravda zvítězí i nad realitou života. A jsou za to ochotni i umřít. Což se určitě mnoha z nich povede,“ míní.

„Fascinuje mě, jak rychle dokázali ‚otočit‘. Zatímco ještě před pár dny odmítali uvěřit byť jedinému slovu oficiálních médií, tentokrát pod jeho taktovkou tančí přímo flamengo servility a nadšení z ‚veřejnoprávních‘ informací. V boji proti špiclování a omezování osobní svobody byli ochotni přinést i ty nejvyšší oběti (pokud možno těch druhých), teď jsou ochotni překročení snad všech mezí špiclování a porušení soukromí i osobní svobody přímo freneticky tleskat. Z největších bojovníků proti udavačství jsou najednou poslušné ovce, oslavující vyřváváním to nejhorší bonzáctví. Nevynechali jedinou příležitost poplivat Babiše, a najednou halasně oslavují to, že se, mírně řečeno, podělal v té pro náš stát nejhorší chvíli. A co je nejhorší – jasně dávají najevo, že to, co vytýkají Prymulovi, oni sami stejně dodržovat nehodlají,“ řekl Štefec.

Vzato kolem a kolem, něco je podle jeho slov špatně. „Jediný, kdo ztratí odvoláním Romana Prymuly z pozice ministra zdravotnictví, bude český stát a my, jeho občané. Že tady něco skutečně smrdí, se jasně ukázalo, když Moravec ve svém pořadu v České televizi uvedl, že na středeční noční schůzce, které se účastnil jak druhý muž ANO Faltýnek, tak ministr zdravotnictví Prymula, byl přítomen i náměstek VZP David Šmehlík, který to jednoznačně popřel. Měl tam být, nebyl. Jen to panu Moravcovi zapomněli sdělit. Ti, kteří celý podraz připravili,“ dodal.

„Pavučina lží, kterou tká český mainstream pod ‚něčí‘ taktovkou, se začíná trhat. Podobně jako byla britská (veřejnoprávní) BBC usvědčena, že odvysílala reportáž o pádu budovy WTC 7 dne 11. 9. 2001 o 24 minut dříve, než ke kolapsu skutečně došlo, usvědčil svým ‚trapným omylem‘ Moravec ČT z podílu na nechutné kampani proti vládě, proti ministrovi zdravotnictví, a tím i proti obyvatelům ČR. Ti, kteří celou kampaň připravili a ‚odpálili‘, počítali, že účast šéfa VZP jim umožní vytvářet další konspirační konstrukce, najednou ztratili značnou část půdy pod nohama,“ dodal.

„Pokud by byl Babiš co k čemu, využil by získaný čas a nechal celou ‚akci‘ urychleně prověřit informačními službami a Policií ČR. I když – policii i BIS ovládá jeho ‚koaliční partner‘, Vojenské zpravodajství i přes ‚jeho‘ Metnara v čele resortu šéfuje bývalý šéf amerických Pinkertonů... moc trumfů v rukách nemá. Navíc bych si byl ochoten vsadit i dost velkou částku na to, že se lidé z těchto služeb na celé kampani podíleli. Ten rukopis poznám na sto honů. Sám jsem si jejich ‚pozorností‘ užil víc než dost,“ uzavřel.

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS), někdejší bulvární novinář, naopak pochválil mimo jiné i reportéry pořadu Newsroom ČT24 za práci, kterou odvedli na kauze končícího ministra Romana Prymuly, jenž zamířil do restaurace na pražském Vyšehradě. Ta přitom měla být z jeho vlastního rozkazu zavřená.

Moderátor Luboš Rosí nad fotografiemi ministra Prymuly z Blesku konstatoval, že toto je teď česká realita. „Podtrženo, sečteno, úplně normální výjezd na úplně normální akci, kde dojde k atomovce především díky fantastický práci Radka Laina a deníku Blesk,“ nešetřil starosta Řeporyjí chválou zejména právě na deník Blesk.

„Nestalo se vůbec nic. Nikdo nikoho nikde neudal, nikdo nikoho nikam nevylákal. Někdo zavolal na nějakou linku a nahlásil hospodu, která je otevřená a která mu, podle mě, delší dobu leží v žaludku. Blesk vyjíždí na místo, které dobře zná. Zaparkuje a zjistí, že před tou hospodou stojí auto Prymuly. Mají ho ve fotobance nafocené za posledních čtrnáct dní asi čtyřicetkrát. V tu chvíli už vědí, že mají jenom čekat, jestli vyjde ten Prymula. Nikam nechodit, nikoho nesledovat a nikoho ani nefotit,“ popsal situaci ze svého pohledu Novotný.

Jedním dechem dodal, že mediální poradci měli předem ministra Prymulu upozornit, že na něj teď média upřou veškerou pozornost. Pokud to Marek Prchal a jeho tým kolem premiéra Andreje Babiše (ANO) neudělal, je to podle Novotného obrovská chyba.

Podle Novotného poslal Blesk vzkaz veřejnosti, že je tím nejdůležitějším deníkem v zemi, a politikům, že je nepouští z hledáčku fotoaparátů. „Blesk má aktuálně nejlepší paparazzi tým ve střední a východní Evropě!“ napsal Novotný. „Paparazzi musejí mít samozřejmě žaludek (chacha, úlitba), ale taky mimořádné DUŠEVNÍ a technické dovednosti. Kdybych vám vypsal reálné, nenabušené požadavky na tuto pozici, možná to pochopíte, když pak přihodím novinářské ceny atd., dojde vám to definitivně. Nikdo to neumí. A kdo ano, bere sto až sto pade. Hovno morálka. Špičková specializace,“ zdůrazňoval dále.

Kdyby měl jít někam lovit podobně naladěného zaměstnance, hledal by prý možná ve Vojenském zpravodajství. „Strašnou radost mi bleskáči udělali. Musel jsem je pochválit. Nikdo jiný to neudělá,“ uzavřel Novotný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A co koncesionářské poplatky? Na ty jste zapomněl?!“ Šéf ČT navrhl nový poplatek. A veřejnost se bouří

20:48 „A co koncesionářské poplatky? Na ty jste zapomněl?!“ Šéf ČT navrhl nový poplatek. A veřejnost se bouří

Česká televize uvažuje o zpoplatnění části svého online videoarchivu iVysílání. Na zasedání Rady ČT …