Kauza Rath u soudu: Manželé Kottovi dostali 7,5 roku vězení, Salačová podmínku

07.04.2015 15:45

Podle České televize vynesl soud rozsudek nad Petrem a Kateřinou Kottovými. Soud je odsoudil na více než sedm let vězení a zároveň rozhodl o propadnutí majetku, který je ve výši patnácti milionů korun. Dalších šest obviněných dostalo nepodmíněné tresty ve výši pěti let vězení. Ivana Salačová dostala jen podmínku.

Kauza Rath u soudu: Manželé Kottovi dostali 7,5 roku vězení, Salačová podmínku
Foto: repro TV Nova
Popisek: Petr Kott a Kateřina Pancová

Podle žalobce Petra Jiráta byli Petr a Kateřina Kottovi hlavními organizátory korupčního systému ve Středočeském kraji ve spojitosti se zakázkami ve zdravotnictví. Petr Kott byl náměstkem krajských nemocnic a Kateřina Kottová byla v čele kladenské nemocnice. V zakázkách prý vždy vyhrávaly tytéž společnosti, Puro-Klima, Hospimed a B. Braun Medical. Tehdejší hejtman Středočeského kraje David Rath měl zajišťovat krytí celého korupčního systému, za což údajně získával provize.

Podle soudu manželé Kottovi vědomě ovlivňovali soutěž a upřednostňovali tak určité firmy na úkor ostatních soutěžících. Každý z obžalovaných přijal nabídku na sjednání výhody. Obžalovaná Ivana Salačová dostala jako jediná podmínku, jelikož spolupracovala při vyšetřování.

Petr a Kateřina Kottovi se společně s dalšími třemi obžalovanými omluvili z vyhlášení rozsudku. Přítomni tak byli podle ČT jen Ivana Salačová, Martin Jireš, Jindřich Řehák a Jan Hájek. David Rath se svůj rozsudek doposud ještě nedozvěděl kvůli různým průtahům.  

Fotogalerie: - Soudní proces s Davidem Rathem

Začalo dlouho očekávané soudní přelíčení s poslanc...
Čekání na eskortu s obžalovaným
David Rath přijíždí do soudní budovy
Novinářský zájem i zájem z řad veřejnosti o proces...
Justiční stráž musela novináře trochu krotit
Obžalovaný David Rath

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ste

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman zakončil návštěvu Německa drsnou tiskovkou. Tepal novináře i „mentálně zaostalého“ Klvaňu. Došlo ale i na vážná témata

17:55 Prezident Zeman zakončil návštěvu Německa drsnou tiskovkou. Tepal novináře i „mentálně zaostalého“ Klvaňu. Došlo ale i na vážná témata

Prezident Miloš Zeman končí svou návštěvu Německa. U té příležitosti svolal tiskovou konferenci, kde…