Kauza „škoda, že neumřel Zeman“: Nový výlev Šarapatky. ČT hrozí zlo a vám všem normalizace! Toto hned sklidil

22.01.2020 7:26

Slova radního ČT Zdeňka Šarapatky, která mnozí interpretovali jako přání, že smrt měla vzít Miloše Zemana místo Jaroslava Kubery, už vyvolala svou odezvu. Poslankyně ANO Barbora Kořanová je považuje za dostatečný důvod, aby byl radní ČT odvolán, a se svou troškou do mlýna přišel i Vadim Petrov. Ale Šarapatka už burcuje, že se ho Andrej Babiš znovu snaží zbavit a že po volbách do Rady ČT může zavládnout nová normalizace. „Pak nezbude, než zahájit kroky směrem k reálnému obnovení skutečně svobodné žurnalistiky, která neslouží špinavé politice ovládané oligarchou či kolaboranty, k obnovení Svobodné Evropy v ČR,“ prohlásil.

Kauza „škoda, že neumřel Zeman“: Nový výlev Šarapatky. ČT hrozí zlo a vám všem normalizace! Toto hned sklidil
Foto: Facebook.com
Popisek: Zdeněk Šarapatka s generálním ředitelem ČT Petrem Dvořákem

Jak jsme již informovali, po úmrtí předsedy Senátu Jaroslava Kubery se radní ČT neudržel a na sociálních médiích sdílel prohlášení: „Smrt je popleta: dobří odcházejí,“ doplněné fotkou Jaroslava Kubery a Miloše Zemana.

Na tato slova reagovala manželka hradního kancléře Alexandra Mynářová: „Tohoto člověka, stále ještě člena Rady ČT placeného z peněz koncesionářů, zvolili v roce 2015 poslanci. Hlasovalo jich tehdy 147. Ze záznamů vyplývá, že 54 z nich pro Zdeňka Šarapatku nehlasovalo. Asi se už nikdy nedozvíme, jak kteří poslanci hlasovali, ale věřím, že stejnou chybu už Sněmovna nikdy nezopakuje.“

Anketa

Měl by být člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka odvolán Poslaneckou sněmovnou?

98%
2%
hlasovalo: 20503 lidí

Šarapatkovo vyjádření zhodnotila jako „otřesné“ Barbora Kořanová, poslankyně ANO. „To nemůže přicházet od lidí, kteří mají reprezentovat veřejnost v orgánech veřejnoprávních médií. Rozhodla jsem se, že navrhnu Poslanecké sněmovně odvolání Zdeňka Šarapatky z Rady České televize,“ dodala.

Anketa

Byl Jaroslav Kubera dobrý politik?

70%
30%
hlasovalo: 9114 lidí
Její úmysl a Šarapatkův žert komentoval také člen RRTV Vadim Petrov. „Také jste zachytili, jak člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka žertuje, že si smrt vybrala špatně, když komentoval obrázek Jaroslava Kubery s Milošem Zemanem?“ ptal se a dodal, že za nedůstojné chování může Sněmovna člena jakékoliv Rady odvolat.

„Ale já vám řeknu, proč je pan Šarapatka v bezpečí. Je krytý opozicí – tradičními stranami, ne že by se ho neštítily, ale on funguje v jejich linii. Stejně tak se za něj postaví i veřejnoprávní ČT. Odvolávání Šarapatky by bylo považováno za útok na její nezávislost. V zásadě si může dělat beztrestně, co chce,“ nastínil situaci, která dle něho v Radě ČT panuje. Doba podle něho vynáší do popředí lidi, jako je Šarapatka či Pavel Novotný. „Hrubé, sprosté, neurvalé, bez špetky vkusu s tím, že rezignovali na principy slušnosti, pokud je v sobě někdy vůbec měli,“ pustil se do sebereprezentace obou činitelů.

„Sledujme jak se k tomu politici staví. Zdeněk Šarapatka je jejich zástupce, kterého vybrali, aby, nás, občany, reprezentoval při kontrole České televize,“ vyzval Petrov.

Jeho vyjádření pochválil s prohlášením, že členové Rady mají být nezávislé, nestranné a respektované osobnosti, poslanec ANO Martin Kolovratník. „Jsem připraven to otevřít na výboru,“ prohlásil.

Do Kolovratníka si lehce rýpnul komentátor Petr Honzejk z Hospodářských novin, který s Kolovratníkem souhlasil, ale dodal, že Sněmovna se poslední větou o nezávislosti, nestrannosti a respektovanosti nyní příliš neřídila.

Honzejkovi rýpanec oplatil Petrov: „Fakt jsem zvědav, jak se popasujete s těmi, kteří se přihlásili (do Rady ČT). Kdo kam patří, kdo se s kým zná, mohl potkat, na koho někdo něco ví... co kde řekl a jak se z toho dá usuzovat, jestli chce ČT zestátnit, ovládnout, zprivatizovat... Těším se, až to budete rozkrývat... Jen bych vám možná tu zápletku udělal složitější. Nejsou jen dvě strany, a navíc, i když se vám to nezdá a mám podezření, že dost často, nějak pořád nepočítáte s jednou velkou proměnnou a tou je lidský faktor. Ale budu vás číst. Možná, že si i nějaký článek koupím.“

Zdeněk Šarapatka pak v půl jedenácté večer začal formovat svou obranu. „Milí přátelé a demokraté! Babiš a jeho poslanci hledají už drahný čas důvod k mému odvolání z Rady ČT,“ uvedl radní.

„Když mi před třemi lety spílal na plénu Sněmovny za moji kritiku nevyváženého prostoru, kterého se mu na úkor ostatních dostalo u Jílkové, šlo o zatroubení k útoku jeho poslanecké úderky. Od té doby zkoušejí úplně všechno: exKomárek s Kolovratníkem to zkoušeli nejprve skrz mé politické komentáře v médiích, Burešův Kolovratník pak obzvlášť zarytě i skrz obskurní stížnost proruského kolaboranta Vyvadila Poslanecké sněmovně... A dnes pro změnu Babišova Kořanová skrze můj včerejší status na FB,“ popsal Šarapatka, jak se ho Andrej Babiš údajně snaží odstranit.

Šarapatka komentoval i obrázek, který se svým statusem sdílel: „Ten sice vůbec nezmiňuje Zemana a zesnulého Jaroslava Kuberu označuje za dobrého člověka, přičemž ilustrační fotografie je ukazuje jako přátele, zato Burešova hvězdná pěchota si do něj zjevně projekuje vlastní fantazii.“ V závěru pak radní ČT dodal, že svůj příspěvek z Facebooku nesmazal on, ale zřejmě byl nahlášen a odstraněn moderátory sociální sítě.

Petrova pak Šarapatka nazval „natěšeným adeptem ANO na příštího ředitele České televize“ a pravil, že se člen RRTV přidává k této údajné fantazii, což ho prý nepřekvapuje. Podle Šarapatky se Petrov otírá o ČT při každé příležitosti.

„Nejnovější útok poslanců ANO následuje jen dva týdny poté, co jsem v Radě ČT kritizoval neférovou politickou soutěž ve prospěch ANO v časově bezprecedentním novoročním projevu Babiše v hlavním vysílacím čase ČT, tedy ve 20:00, právě oproti Jaroslavu Kuberovi s jeho projevem v méně sledované odpolední době,“ dodal Šarapatka.

Nechyběla ani narážka na Luboše Xavera Veselého, kterého Šarapatka nazval Kojzarem (komentátor předlistopadového Práva – pozn. red.). „V čase, kdy do Rady České televize tlačí partaje svého Xavera Kojzara Veselého, Pikoru a další, nás v boji za svobodnou ČT zůstane poskrovnu. Český rozhlas a jeho Rada, až na odvážné ostrůvky svobody slova uvnitř redakcí, jsou už jejich. Českou televizi mohou ovládnout už v březnu. Pokud se jim to podaří, ruku v ruce s 30 % médií ovládaných Babišem a poplatnými a proruskými médii, nebude tu normalizace už jenom mementem,“ varuje Šarapatka.

„Pak nezbude než zahájit kroky směrem k reálnému obnovení skutečně svobodné žurnalistiky, která neslouží špinavé politice ovládané oligarchou či kolaboranty... k obnovení Svobodné Evropy v ČR. Nevolám po vaší podpoře, jen prosím: Občané, bděte!!“ vyzval radní ČT Zdeněk Šarapatka. Vadim Petrov pak poznamenal, že Šarapatka dělá, jako by se jednalo o puč v roce 1948, a připomíná mu Julia Fučíka.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

Huawei

Co máte proti této značce? Jestli je to jen tím, odkud pochází, nemyslíte, že i nadměrná propagace všeho amerického, jak často vidíme není dobrá? Přijde mi, jak kdybychom zapomínali na svou suverenitu. Jedni podporují Rusko, Čínu, druzí zas USA, Západ a na národní identitu se zapomíná, nemyslíte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolik let důchodu vám zbyde? Rouček začal počítat. A popsal, co zažil na demonstraci před Strakovkou

20:32 Kolik let důchodu vám zbyde? Rouček začal počítat. A popsal, co zažil na demonstraci před Strakovkou

EVROPAN LIBOR ROUČEK „Jako nová forma nevolnictví!“ „Šel jsem tam z jednoho jediného důvodu. Abych p…