Kauza zavřeného soudce se rozrůstá. Jde prý i o jeho mocnou ženu

26. 2. 2013 13:02

Server Respekt.cz přináší informace o činnosti skupiny kolem soudce Ondřeje Havlína, kterou o víkendu rozbili kriminalisté. Jednalo se prý o justiční gang, od kterého si movití občané mohli koupit „spravedlnost“ v podobě mírnějšího trestu. Prošetřována je prý i Havlínova manželka, vlivná pražská státní zástupkyně.

Kauza zavřeného soudce se rozrůstá. Jde prý i o jeho mocnou ženu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Městský soud

Soudce Ondřej Havlín, státní zástupce František Fiala a obhájci Karel Matějka a Boris Štefl podle všeho tvořili sehrané uskupení, ve kterém se potrestání pachatele rodilo na základě dohody.

Vše fungovalo tak, že pokud se movitější člověk dostal do střetu se zákonem, prostřednictvím doporučení se dostal k některému z obhájců, kteří byli součástí sítě. Prozatím byla zveřejněna jména advokáta Matějky a koncipienta Štefla. Ti pak převzali jeho obhajobu a následně (pochopitelně za další úplatu) se soudcem Havlínem a žalobcem Fialou dohodli trest. Ten byl pochopitelně obvykle velmi mírný.

Policie má zmapované poslední čtyři měsíce, kdy mělo dojít ke čtyřem podobným případům, kdy se v soudní síni sešel Fiala coby „žalující“, Matějka nebo Štefl jako obhájce a mezi nimi Havlín jako „nestranný“ soudce. Za neplnění svých povinností si soudce se žalobcem prý přišli celkem na sedm set tisíc.

Policie nyní prošetřuje dalších sedmnáct případů, které soudil Ondřej Havlín, a objevily se v nich podezřele nízké tresty. Navíc vzniká podezření, že kauza sahá i na jiné soudy, kde Havlín nepřímo ovlivňoval své kolegy. Jedná se o městský a vrchní soud v Praze. Navíc prý policisté zkoumají i roli Havlínovy manželky, která působí na pražském městském státním zastupitelství na vlivné pozici náměstkyně.  

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ty idiote, ministře školství! Zásah BIS do dějepisu rozpoutal bouři. I z nečekaných stran

8:01 Ty idiote, ministře školství! Zásah BIS do dějepisu rozpoutal bouři. I z nečekaných stran

Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby (BIS), která mimo jiné varovala před ruským vlivem na …