Kdo je největším dlužníkem? Schwarzenberg

09.07.2012 15:43

Ze všech poslanců, kteří odevzdali majetková přiznání za minulý rok, se ukázal být největším dlužníkem ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Ten měl na hypotéce dlužit 13,2 milionů korun, za minulý rok si ale podle přiznání i hodně přilepšil.

Kdo je největším dlužníkem? Schwarzenberg
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg

Z pronájmů v Česku Schwarzenberg inkasoval asi 10,7 milionu, v Rakousku 1,9 milionu korun. Na důchodu ze zahraničí získal zhruba 563.000 korun a za 520.000 prodal pozemek. Vicepremiér dále mimo jiné dostal 75.000 korun za užívání ochranné známky, 48.000 korun z věcného břemene a 39.000 z dotací. Za téměř milion nakoupil státní dluhopisy. Někdejší šéf poslanců VV Vít Bárta dostal 9,96 milionu jako splátku za prodeje akcií bezpečnostní agentury svému bratru Matějovi. Bárta také pořídil za více než milion korun automobil; splácel na něj úvěr 932.000 korun, dalších 2,26 milionu dlužil na hypotéce.

Bárta je podílníkem ve firmě BF Development. Jeho manželka a nynější šéfka poslanců VV Kateřina Klasnová mimo jiné uvedla, že dlužila na hypotéce 2,1 milionu a od Bárty dostala kolo za 48.000 korun. Z vypořádání dědictví po matce získal 11,4 milionu korun Boris Šťastný (ODS). Dva miliony vložil do investičního fondu, 1,3 milionu dlužil na hypotéce.

Půjčky od známých i rodině

Šťastný měl hned několik příjmů; za poradenství vyinkasoval 600.000 korun, 324.000 a 276.000 korun za činnost v orgánech Pražských služeb a Všeobecné zdravotní pojišťovny. Od otce dostal Šťastný hodinky za 180.000 korun. Josef Novotný (VV) dlužil podle přiznání 900.000 korun Josefu Kolářovi. Jan Farský (TOP 09 a Starostové) přiznal rodinnou půjčku - Jiřině Farské dlužil 1,5 milionu korun. Poslanci musejí podat přiznání do sněmovny do konce června. Zpřístupňují se postupně - veřejné jsou potom, co projdou kontrolou, zda jsou formálně v pořádku.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ane, čtk

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…