Kdo ví, co se bude honit prezidentovi hlavou, dumá Karolína Peake

06.08.2013 21:50

Předsedkyně strany LIDEM Karolína Peake v rozhovoru pro Radiožurnál zopakovala, že její strana Rusnokovu vládu nepodpoří. Naopak usiluje o sestavení vlády na původním vládním půdorysu. Za podporu Miroslavy Němcové ovšem také něco chce.

Kdo ví, co se bude honit prezidentovi hlavou, dumá Karolína Peake
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karolína Peake
reklama

Peake nepotvrdila, že by ODS, TOP 09 a LIDEM už měly připraven případný nový kabinet, jak naznačoval Karel Schwarzenberg. „Dnes se setkáváme se zástupci TOP 09 a ODS v osm hodin večer a je docela možné, že Miroslava Němcová s nějakým návrhem přijde. Za nás tam jdeme hlavně zopakovat si programové priority, na nichž stojí ta dohoda s TOP 09 a ODS o 101 hlasech,“ řekla Peake.

Funkci ministryně obrany pro sebe nechce

Konkrétně se jedná o „přijetí zákona o úřednících, přijetí nových přísnějších pravidel pro financování politických stran a zavedení onoho veřejného registru všech smluv, které uzavírají stát, obce a kraje. To jsou všechno zákony, které jsou v prvním, druhém nebo ve třetím čtení už v Poslanecké sněmovně, a ty druhé dva, o kterých jsem mluvila, tedy financování politických stran a registr smluv, mohou být do října, nejpozději do listopadu ve třetím čtení přijaty," řekla Peake.

Ta zároveň odmítla, že by jednou z dalších podmínek byla funkce ministryně obrany. „Ne, ne. Rozhodně jsem si žádnou takovou podmínku nekladla a nekladu.“ Jak se situace bude vyvíjet dál, si netroufla odhadnout. „Opravdu nevím, co se bude honit hlavou prezidentovi po tom, jak proběhne zítřejší jednání Poslanecké sněmovny a hlasování. Je před námi přece jenom ještě několik neznámých a tou neznámou není jenom prezident Zeman, ale i ten zítřejší průběh schůze,“ dodala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: lze
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vystrčil naštve Zemana i Babiše. Spojení s Volným. A výzva Čechům, chovejme se slušně

14:09 Vystrčil naštve Zemana i Babiše. Spojení s Volným. A výzva Čechům, chovejme se slušně

Hosty druhé hodiny Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News byli předseda Senátu Miloš Vystrčil z …