Kdo volí Zemana, není občan, píše Mitrofanov

04.01.2018 14:38

Komentátor deníku Právo Alexandr Mitrofanov sepsal text, v němž se zamyslel nad tím, kde se vlastně berou voliči současného prezidenta Miloše Zemana.

Kdo volí Zemana, není občan, píše Mitrofanov
Foto: Twitter J. Ovčáčka
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Kde se vlastně berou voliči prezidenta Miloše Zemana? Komentátor Alexandr Mitrofanov sepsal pro server Novinky.cz text, v němž pravil, že voliče Miloše najdeme i v Praze. Mitrofanov se o nich dověděl v rozhovorech s kolegy, přáteli a známými.

Jedna třicetiletá žena chce odevzdat hlas Zemanovi, jelikož se domnívá, že je hodný. Jak na to přišla? Musí prý být hodný, když dal milost Jiřímu Kajínkovi. Další dáma chce Miloše Zemana volit, protože jiné kandidáty ani nezná, a vlastně je ani nechce poznat. O politiku se totiž nezajímá. Do třetice mezi voliče prezidenta Zemana patří i pán, který je přesvědčen, že Zeman spolu se stávajícím premiérem Andrejem Babišem (ANO) udělají v této zemi pořádek.

Celý komentář naleznete zde.

„Pestrá je paleta Zemanových voličů. Přesto mají společný rys. Jsou obyvateli, nejsou občany. Aby mě nikdo nechytal za slovo, v úředním slova smyslu občany samozřejmě jsou. Mají občanské průkazy a všechna práva, která stát zaručuje, včetně práva volebního. Jenže skutečným občanem, tedy zdrojem demokracie, může být jen člověk, který se o stav společnosti zajímá, snaží se pochopit, jak funguje, nevěří tlachům a lžím – a především nad sebou nestrpí vůdce, který o něm rozhoduje,“ napsal komentátor.

Mitrofanov doufá, že se na Hrad dostane demokrat. Jedním dechem však dodává, že je možná příliš optimistický. Pro začátek by mu stačilo, kdyby Miloš Zeman nevyhrál hned v prvním kole a v kole druhém by měl šanci vyhrát nějaký demokrat.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zachránit svět před komunisty, marxisty a fašisty“. Trump na dálku rozpálil Orbánovu konferenci

16:34 „Zachránit svět před komunisty, marxisty a fašisty“. Trump na dálku rozpálil Orbánovu konferenci

V Budapešti od čtvrtka již potřetí probíhá maďarská verze Konference konzervativní politické akce (C…