Kdo září v září? Hamáček v popularitě předběhl Babiše

21.09.2020 22:29

Průzkum agentury STEM ukazuje, že i v časech koronavirové krize zůstává premiér Andrej Babiš (ANO) mezi politiky jednou z nejpopulárnějších osobností. V září ho ale předběhl ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček.

Kdo září v září? Hamáček v popularitě předběhl Babiše
Foto: Repro ČT24
Popisek: Andrej Babiš a Jan Hamáček na tiskové konferenci ke koronaviru

Premiér Andrej Babiš (ANO) se dlouhodobě drží mezi nejpopulárnějšími českými politiky. V září ho ale podle agentury STEM předběhl ministr vnitra Jan Hamáček.

Babiše velmi kladně hodnotí 15 procent lidí, zatímco Hamáčka jen 9, ale v oblasti „spíše kladného hodnocení" se na Babišovu stranu staví 30 procent dotázaných, zatímco na stranu Jana Hamáčka je to 39 procent.

Nepříznivě hodnotí Babiše 24 procent lidí, u Hamáčka je to 34 procent, ale Babiš nad Hamáčkem vede ve skupině velmi negativního hodnocení. Zatímco Hamáček nasbíral 12 procent velmi negativních hodnocení, Babiš jich nasbíral 29 procent.

Není bez zajímavosti, že třetím nejlépe hodnoceným politikem je končící ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch, který právě dnes oznámil, že resort opouští.

„Na třetím místě je nově ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (43 %), těsně následovaný ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou (42 %). Dvě pětiny občanů (40 %) pozitivně hodnotí předsedu Pirátů Ivana Bartoše a ministryni financí Alenu Schillerovou,“ napsala agentura.  

Vůbec nejhorší hodnocení si vysloužil ministr zemědělství za ČSSD Miroslav Toman, kterého hodnotí spíše nebo výrazně kladně jen 18 procent dotázaných.

Žebříček popularity

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

20:01 Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

Jednou je nebezpečný Tunis, podruhé Řecko. Lumpárna od Ministerstva zdravotnictví, rozčiluje se pro …