Kdyby státní zástupce nelhal, mohli jsme si leccos ušetřit, říká Rath

22.06.2015 21:31 | Zprávy
autor: mp

Někdejší přední politik ČSSD a hejtman Středočeského kraje David Rath prožívá hektické dny. Soudní kolečka v jeho kauze by se měla znovu rozeběhnout už 13. července, pokud tedy Rath nevyužije jakýmkoli způsobem svá práva, aby soud znovu oddálil. V rozhovoru pro Lidovky.cz odmítl říci, zda to udělá. Prozradil však jiné věci. Například co by mohlo u soudu zaznít.

Kdyby státní zástupce nelhal, mohli jsme si leccos ušetřit, říká Rath
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

„Vlastní řeč tak dlouhá nebude, spíš konkrétní citace. Tvrdí-li státní zástupce, že svědek něco říká, tak samozřejmě musím ocitovat podstatnou část jeho výpovědi, kde z toho bude jednoznačné, že státní zástupce nemluví pravdu. Pokud by se obžaloba opírala o důkazy a ne o smyšlenky, mohli jsme si tohle ušetřit,“ konstatoval na téma své chystané závěrečné řeči.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co by EU měla z toho, kdyby nás zatáhla do války?

Vy tvrdíte, že se o to pokouší. Proč by to dělala? A k té mírové iniciativě Trupma. Podle vás je jeho návrh vůči Ukrajině spravedlivý? Nezohledňuje jen zájmy USA a Ruska?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump? K večírkům u prasáka Epsteina zaznívá jiné prezidentské jméno

20:15 Trump? K večírkům u prasáka Epsteina zaznívá jiné prezidentské jméno

Ačkoli je Jeffrey Epstein již šest let po smrti, zemřel za dosud ne zcela vyjasněných okolností v po…