Když Blažek nejmenuje Bradáčovou, má Zeman plán B

3. 7. 2012 14:37

Pokud nový ministr spravedlnosti Pavel Blažek nejmenuje vrchní státní zástupkyní Lenku Bradáčovou nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman má plán B – neříká, že odstoupí. Blažek však jasné slovo zatím neřekl.

Když Blažek nejmenuje Bradáčovou, má Zeman plán B
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr spravedlnosti Pavel Blažek
reklama

„Rozhodně to není v rovině, že pokud by pan ministr nejmenoval paní Bradáčovou, rezignuje nejvyšší státní zástupce," odpověděla na dotaz serveru Aktuálně.cz jeho mluvčí Helena Markusová. A dodala: "Má připravený plán B, který ale pochopitelně teď nebude medializovat."

Blažek si chce promluvit

Kromě Lenky Bradáčové se mluvilo o Adamu Bašném, známém z kauzy Čunek, nebo o Stanislavu Mečlovi, který vrchní státní zastupitelství vedl po Stanislavu Rampulovi.

Neznamená to ale, že by Zeman rovnou od jmenování Bradáčové ustoupil. "Jeho návrh leží u ministra na stole a nehodlá na něm nic měnit," popsala první fázi jednání s ministrem Markusová.

Nový ministr spravedlnosti po svém jmenování prohlásil, že si chce s Pavlem Zemanem o jeho návrhu promluvit a zeptat se ho, proč právě Lenka Bradáčová. Poté chce mluvit i s ní.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poradci za půl milionu měsíčně a pak tohle... Petr Žantovský je ohromen nepovedeným útokem Hřiba na Hrad. I ČT kvůli tomu „zalezla“

7:35 Poradci za půl milionu měsíčně a pak tohle... Petr Žantovský je ohromen nepovedeným útokem Hřiba na Hrad. I ČT kvůli tomu „zalezla“

TÝDEN V MÉDIÍCH Čím dál silněji se francouzští politici a intelektuálové vymezují vůči idejím, přich…