Když Blažek nejmenuje Bradáčovou, má Zeman plán B

03.07.2012 14:37

Pokud nový ministr spravedlnosti Pavel Blažek nejmenuje vrchní státní zástupkyní Lenku Bradáčovou nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman má plán B – neříká, že odstoupí. Blažek však jasné slovo zatím neřekl.

Když Blažek nejmenuje Bradáčovou, má Zeman plán B
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr spravedlnosti Pavel Blažek

„Rozhodně to není v rovině, že pokud by pan ministr nejmenoval paní Bradáčovou, rezignuje nejvyšší státní zástupce," odpověděla na dotaz serveru Aktuálně.cz jeho mluvčí Helena Markusová. A dodala: "Má připravený plán B, který ale pochopitelně teď nebude medializovat."

Blažek si chce promluvit

Kromě Lenky Bradáčové se mluvilo o Adamu Bašném, známém z kauzy Čunek, nebo o Stanislavu Mečlovi, který vrchní státní zastupitelství vedl po Stanislavu Rampulovi.

Neznamená to ale, že by Zeman rovnou od jmenování Bradáčové ustoupil. "Jeho návrh leží u ministra na stole a nehodlá na něm nic měnit," popsala první fázi jednání s ministrem Markusová.

Nový ministr spravedlnosti po svém jmenování prohlásil, že si chce s Pavlem Zemanem o jeho návrhu promluvit a zeptat se ho, proč právě Lenka Bradáčová. Poté chce mluvit i s ní.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drahoš asi přiznal, co nechtěl. Zkušený politik obrátil jeho argumenty proti němu. Volit ze zahraničí poštou? A je jasno

19:20 Drahoš asi přiznal, co nechtěl. Zkušený politik obrátil jeho argumenty proti němu. Volit ze zahraničí poštou? A je jasno

Každému volebnímu hlasování by měl být někdo přítomen kvůli kontrole. Bývalý a zkušený politik ODS V…