Když Blažek nejmenuje Bradáčovou, má Zeman plán B

03.07.2012 14:37

Pokud nový ministr spravedlnosti Pavel Blažek nejmenuje vrchní státní zástupkyní Lenku Bradáčovou nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman má plán B – neříká, že odstoupí. Blažek však jasné slovo zatím neřekl.

Když Blažek nejmenuje Bradáčovou, má Zeman plán B
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr spravedlnosti Pavel Blažek

„Rozhodně to není v rovině, že pokud by pan ministr nejmenoval paní Bradáčovou, rezignuje nejvyšší státní zástupce," odpověděla na dotaz serveru Aktuálně.cz jeho mluvčí Helena Markusová. A dodala: "Má připravený plán B, který ale pochopitelně teď nebude medializovat."

Blažek si chce promluvit

Kromě Lenky Bradáčové se mluvilo o Adamu Bašném, známém z kauzy Čunek, nebo o Stanislavu Mečlovi, který vrchní státní zastupitelství vedl po Stanislavu Rampulovi.

Neznamená to ale, že by Zeman rovnou od jmenování Bradáčové ustoupil. "Jeho návrh leží u ministra na stole a nehodlá na něm nic měnit," popsala první fázi jednání s ministrem Markusová.

Nový ministr spravedlnosti po svém jmenování prohlásil, že si chce s Pavlem Zemanem o jeho návrhu promluvit a zeptat se ho, proč právě Lenka Bradáčová. Poté chce mluvit i s ní.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

reklama

autor: joh

Mgr. Karel Krejza byl položen dotaz

obrana

Dobrý den, sám tvrdíte, že je naše vojenská technika zastaralá a nedostatečná. Jak pak ale vysvětlíte, že jsme zbraně, munici a další věci vyváželi na Ukrajinu? Nemám nic proti podpoře Ukrajiny, ale teď to vypadá, že jsme to dělali na náš úkor. Je to tak? Nedávno se také hodně mluvilo o regulaci zbr...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zvou Ukrajince, píšou Američanům. Pekarová s Vystrčilem fušují do diplomacie. Ale ne bez odezvy

4:44 Zvou Ukrajince, píšou Američanům. Pekarová s Vystrčilem fušují do diplomacie. Ale ne bez odezvy

Hlavy obou komor českého parlamentu v uplynulých dnech zabrousily do zahraniční politiky. Parlamentn…