Když sloužím propagandě, můžu být i za šaška. Fejkmistrem týdne se stává Bakalův reportér. Povinná rusofobie ale nekončí, přijde další šaškárna, tuší rozhlasový radní

01.06.2018 11:01 | Zprávy

NEWSROOM TOMÁŠE KŇOURKA Média hlavního proudu valí na své čtenáře, diváky i posluchače hodně koncentrovanou esenci povinné rusofobie. Člen Rady Českého rozhlasu Tomáš Kňourek se nemůže zbavit dojmu, že se v příštích dnech v souvislosti s blížícím se fotbalovým šampionátem v Rusku odehraje další novinářská šaškárna, patřící mezi poslední zoufalé pokusy zachránit mocenské fungování světa v podobě, která mediálním biorobotům vyhovuje. Rozhlasový radní v souvislosti s kauzou Skripalových připomíná, že už ani ve zprávách BBC se nehovoří o novičoku, ale o toxické látce.

Když sloužím propagandě, můžu být i za šaška. Fejkmistrem týdne se stává Bakalův reportér. Povinná rusofobie ale nekončí, přijde další šaškárna, tuší rozhlasový radní
Foto: Archiv TK
Popisek: Tomáš Kňourek, člen Rady Českého rozhlasu

Člověk už to bere jako každodenní rutinu. Ráno si otevřete jakékoli hlavněproudní noviny nebo server, pustíte rozhlas či televizi, a vyvalí se na vás hodně koncentrovaná esence povinné rusofobie. Prachy jsou prachy, lež už tolik nesmrdí a mediální bubnování do války s Ruskem začíná připomínat závěrečný sprint atleta. Chtěl bych úvodem touto cestou informovat ta největší nenávistná esa, jména některých z nich zazní, že ani vy takový konflikt nepřežijete. A jestli se považujete za vyvolené, vězte, že jimi nejste. Nebyli jimi ani vaši kolegové z Rudého práva. S nimi máte společného i to, že se děsíte samostatného uvažování lidí. Oni měli štvavé vysílačky, vy máte dezinformační proruské servery. Oni byli poplatní režimu, vy rovněž. Nic se nezměnilo.

Nicméně kampaň posledních dní, ať už je to zmrtvýchvstání Skripalových a ruského novináře Arkadije Babčenka či obvinění Moskvy ze zkázy malajského letadla, dle mého skromného názoru souvisí i s něčím jiným kromě jednoznačné podpory zvyšování zbrojních výdajů. Za pár dní začíná v Rusku fotbalové mistrovství světa, událost sledovaná možná i miliardami lidí. Snaha pohanět organizátora a společného nepřítele v jednom jakýmikoli prostředky se proto jeví jako logická. Tak nějak se ale nemohu zbavit pocitu, že se v příštích dnech odehraje další novinářská šaškárna, patřící mezi poslední zoufalé pokusy zachránit mocenské fungování světa v podobě, která mediálním biorobotům vyhovuje.

Bakalův reportér sloužící propagandě je za šaška

Kauza Skripal nejen návštěvníky putyk už přestala obveselovat, naštěstí ale nemusejí smutnit. V dokonalou frašku se už začala proměňovat i aktuální nevražda výše zmíněného novináře Babčenka. Začátek je více než nadějný. Ekipa jednosměrných názorových otroků zbaštila i s chlupama zprávu o vraždě, řada z nich za pár minut dokonce našla i viníka. Na to jsme zvyklí. Pomyslnou cenu fejkmistr týdne si dovolím udělit Bakalovic reportérovi z týdeníku Respekt Ondřeji Kundrovi.

Na twitteru napsal: „Věřím, že premiér Babiš podrobně prozkoumá, proč se v Česku táhlo vyřizování pobytu dnes na Ukrajině zavražděného novináře Babchenka, kdo za to konkrétně nese odpovědnost a za jakého ministra se to stalo. Kdyby to povolení dostal, dnes by žil.“ Vidíte Ondřeji, on žije i bez přezkoumání pana premiéra. Mimoto ministerstvo, kterému tak často a rád ad hoc věříte, oznámilo, že pan Babčenko v minulosti o nic nežádal. Fejk jako vyšitej. Inu když sloužím propagandě, mohu být i za šaška.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

Myslíte, že chce Rusko mír?

Jak hodnotíte podmínky, které si Rusko stanovuje pro ukončení války? Přijde vám ztráta území a zákaz vstoupit do NATO jako adekvátní podmínka? Mně teda moc ne a kladu si otázku, zda to Rusko nepožaduje záměrně, aby to vypadalo, že se dohodnout, ale vlastně vůbec nechce. Co myslíte? A věříte, že je r...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

21:25 „Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

Sněmovnou schválená korespondenční volba připouští, aby o tom, kdo bude u nás vládnout, rozhodovali …