Když teče krev, nakupuji. Jaroslav Foldyna píše o těch, kteří mají z pátečního pekla v Paříži zvrácenou radost

14. 11. 2015 23:03

Čeští politici celou sobotu reagují na teroristické útoky na Paříž. Jaroslav Foldyna z ČSSD připomněl skupiny, které z terorismu mají radost, Jana Černochová se zase podivila, že slavná francouzská rozvědka takto selhala, a letos už poněkolikáté.

Když teče krev, nakupuji. Jaroslav Foldyna píše o těch, kteří mají z pátečního pekla v Paříži zvrácenou radost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Spontánní pietní akce za oběti teroristických útoků v Paříži před francouzskou ambasádou v Praze

Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna připouští, že chování teroristů nemá žádné ospravedlnění. Jedinými viníky však prý nejsou. „Nesou za něj však politickou spoluodpovědnost ti politici, kteří se spolupodíleli na destabilizaci Iráku, Lybie, Sýrie. Ti, kteří politicky, ale i vojensky podporovali a podporují vměšování se do života v arabském regionu,“ píše.

Podle něj neexistují umírnění islamisté. Označují se tak jen ti, se kterými se Západ zrovna kamarádí, a USA se svými spojenci jim dodávají zbraně. „Jsou to teroristé a je třeba je společně zničit, je nutné je společně zlikvidovat. Geopolitické hry, kterých jsme dnes svědky, jsou nebezpečným ohrožením lidstva,“ dodává poslanec.

Geopolitické hry, které se kolem teroristů dějí, jsou podle Foldyny extrémně nebezpečné. Ti, kteří je rozehrávají, se podle něj chovají podle absolutně cynického hesla investorů: „Když teče v ulicích krev, nakupuji.“

Foldynův někdejší kolega z poslaneckého klubu ČSSD Stanislav Křeček napsal na svůj Facebook: „Snad už to proboha otevře oči všem, kteří nás stále kárali pro naše hodnocení situace a odmítání toho, že jde jen o útěk před válkou ubohých ‚běženců‘. Mnozí se nás prý budou snažit přesvědčit, že je to čin několika pomatenců, s migrací nijak nesouvisející, ale přesto musíme toto ‚stěhování národů‘ zastavit. Skutečná ochrana lidských práv vyžaduje jednoznačné stanovisko, a ne kavárenská blábolení,“ dodal.

Jana Černochová z ODS, členka sněmovního výboru pro obranu, se na věc podívala jinak. „Příspěvků plných emocí tady máte dlouhý seznam od jiných a sorry, fakt teď není čas na intelektuálně plačtivé řeči, takže jdu rovnou k věci,“ avizovala. A pak se podivila, že francouzská tajná služba, která už před válkou mívala slušnou úroveň, takto selhala. „Asi nejznámější zpravodajskou službou frantíků je DGSI, která vždy chtěla být obdobou známější britské MI5. Bohužel nikdy jí nebyla a po tom, co předvádí, asi nikdy nebude. Tři takto fatální selhání zpravodajských služeb v jednom roce? To je na poslední náboj v komoře pro důstojníka,“ napsala, načež vypočítala průšvihy francouzských rozvědčíků od Charlie Hebdo po páteční Paříž.

„Omlouvám se, ale tohle není normální, jednou se každým zpravodajcům něco nepovede, protože to jsou ‚jenom‘ lidé, ale 3x v jednom roce a takto fatálně??? Neschopnost, nebo už záměr?“ přemýšlí poslankyně. Na druhou stranu prý musí ocenit řadové policisty, kteří to v pátek večer zvládli očividně na jedničku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Možná tímhle žijete v Praze tady po kavárnách, ale v zemi taková situace není!“ Ovčáček, Hašek, Pospíšil a další rozpoutali u Jílkové brutální bitvu

6:57 „Možná tímhle žijete v Praze tady po kavárnách, ale v zemi taková situace není!“ Ovčáček, Hašek, Pospíšil a další rozpoutali u Jílkové brutální bitvu

Prezident Miloš Zeman se po svém znovuzvolení rozhodl dát premiérovi v demisi Andreji Babišovi hodně…