Kerčská krize: Vyjádřil se Kalousek. A Tereza Spencerová si všimla něčeho, co on pominul

29.11.2018 10:14

K situaci v Kerčském průlivu se na svém twitterovém účtu vyjádřil předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. A ač má analytička Tereza Spencerová tento týden dovolenou, a proto si na její pravidelnou čtvrteční analýzu pro ParlamentnílListy.cz budou muset týden počkat, své aktuální vyjádření k této situaci sdílela na svém facebookovém profilu.

Kerčská krize: Vyjádřil se Kalousek. A Tereza Spencerová si všimla něčeho, co on pominul
Foto: Kalousek
Popisek: Miroslav Kalousek na tiskovém brífinku před schůzí sněmovny

„Ruská agrese v Kerčském průlivu ukázala, jak se zhoršuje bezpečnostní situace i v našem regionu a jak by obrana státu měla být vyšší prioritou. Je proto těžko akceptovatelné, že v návrhu státního rozpočtu na příští rok je pouze 1,2 % HDP, jakkoliv je náš dlouhodobý závazek pro NATO 2 procenta,“ uvedl Kalousek ve videu.

Fotogalerie: - Čtyři roky po Majdanu

Debata: "Ukrajina čtyři roky po Majdanu"
Bezpečnostní analytik a komentátor Jan Schneider
Debata: "Ukrajina čtyři roky po Majdanu"
Lubomír Zaorálek
Stanislav Novotný
Debata: "Ukrajina čtyři roky po Majdanu"

Anketa

Který prezident České republiky byl prozatím nejlepší?

8%
7%
85%
hlasovalo: 25456 lidí

Twitterový příspěvek najdete ZDE.

„Navrhujeme proto zvýšit výdaje na obranu alespoň o 11 miliard korun, abychom se dostali alespoň na 1,4 % HDP. Naše vlastní bezpečnost si takové navýšení nepochybně zaslouží. O tyto miliardy chceme snížit dotace podnikatelským subjektům. Jsme přesvědčeni, že obrana státu teď potřebuje peníze víc než prosperující velké komplexy,“ řekl. 

„... tož Německo s Francií zarazily další sankce proti Rusku, šéf slovenského parlamentu natvrdo říká, že Porošenkovi nevěří... Berlín po Porošenkovi chce dokonce důkazy, že se u Kerče stalo vše tak, jak Kyjev tvrdí (jen si představte, 'bašta Západu' chce důkazy, že Rusko něco provedlo, už nestačí, že se prostě řekne 'hajly lajkly'!!!)... Trump se ptá, proč Ukrajina nepožádala o volný průchod lodí, když na to existují zaběhané procedury... a Pentagon zdůrazňuje, že se o US základně na Ukrajině nejednalo a nejedná...“ konstatovala následně na svém facebookovém profilu analytička Tereza Spencerová.

„Zkrátka, Ukrajinu sice nepouštíme, ale lúzra Porošenka ano... Už mu nikdo nedá ani kůrku, ať si doma vymýšlí, co chce... A bude se čekat na Julču, až to po volbách v březnu vezme po něm... Že jako všechno lepší než Poroch... A přitom se budou všichni modlit, aby kradla míň, než napoprvé..“ zakončila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„On není blbec.“ Slova o Donaldu Trumpovi narazila: Cenzura?

20:00 „On není blbec.“ Slova o Donaldu Trumpovi narazila: Cenzura?

Publicista Dušan Neumann, který žije již 40 let v USA, vysvětlil, proč většina vojáků armády Spojený…