Key Investments na sebe podala návrh na insolvenci. Gross může být v klidu

02.07.2012 15:28

Společnost Key Investments podala sama na sebe v pátek 29. června u Městského soudu v Praze návrh na insolvenci. Informuje o tom Týden.cz. Své prostředky společnosti svěřily například některé pražské městské části.

Key Investments na sebe podala návrh na insolvenci. Gross může být v klidu
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Stanislav Gross
reklama

"Rozhodli jsme se uskutečnit tento krok, protože to situace firmy vyžadovala a byly naplněny všechny zákonné podmínky. Cenné papíry, které jsme pro klienty spravovali, jsou z 99 procent převedeny jinam," sdělil deníku předseda představenstva Key Investments Daniel Brzkovský. Ten také návrh na insolvenci podal.

Nemizíme nikde v mlze, zdůrazňuje předseda představenstva

Největším věřitelem firmy je podle návrhu v současné době společnost Sokolovská uhelná, dluh činí více než 51 milionů korun. Podle deníku Týden.cz je současný majetek Key Investments prakticky nulový a Česká národní banka jí uložila pokutu 800 tisíc korun. Deník dále uvádí, že pronajatá kancelář společnosti na Václavském náměstí je již prázdná. "V současné situaci bylo dále neúčelné provozovat kancelář. Nemizíme někde v mlze. Dál funguje doručovací adresa i můj mobilní telefon. Samozřejmě, že vyřizuji i emaily," uvedl k tomu Brzkovský.

Server následně připomíná, kdo všechno skrze Společnost Key Investments investoval. Nejznámějšími osobnostmi jsou expremiér Stanislav Gross a bývalý ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek (ODS). Gross vydělal obrovské jmění na to, že za údajně vypůjčené peníze nakoupil veřejně neobchodovatelné akcie a obratem je několikanásobně dráž prodal. Policie ovšem na jeho jednání neshledala nic trestného.

Kocourek je na tom mnohem hůř, neboť jeho odklon milionů před manželkou přes společnost KI policie stále prověřuje a konečné slovo ještě nepadlo. Vůbec nejhůř na tom jsou pražské městské části 6, 10 a 13, které chtěly prospět veřejným rozpočtům tím, že investovaly právě přes KI. A jejich investice jsou zřejmě absolutně ztracené.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A totalitní mašinerie spustila motory. Stačilo, aby Landovský otevřel dopis, ve kterém se psalo o otci Martina Zounara a jeho financích za ztvárnění Klementa Gottwalda

5:05 A totalitní mašinerie spustila motory. Stačilo, aby Landovský otevřel dopis, ve kterém se psalo o otci Martina Zounara a jeho financích za ztvárnění Klementa Gottwalda

CHARTA 77 Podle mnohých odborníků přesvědčivým dokladem o kinematografii první poloviny sedmdesátých…