Klasnová: Okamura mi vadil. Tak jsem odešla

16.04.2019 14:01

V pořadu Osobnost Plus na Českém rozhlase se objevila novinářka a politička Kateřina Klasnová, známá svým manželstvím s podnikatelem a politikem Vítem Bártou. V české politice prý chybí ženy. A je ráda, že prosadila přímou volbu prezidenta: „Já si pořád, vzdor tomu, kdo na Hradě sedí a kdo tam sedět bude, tak si pořád za tou přímou volbou prezidenta stojím. Myslím si, že to je správně.“

Klasnová: Okamura mi vadil. Tak jsem odešla
Foto: Repro Youtube
Popisek: Bývalá poslankyně Kateřina Klasnová
reklama

Klasnová po komunálních volbách již nesedí ani v zastupitelstvu. Ale považuje se stále za političku, neboť je členkou ve dvou komisích. Podle ní ženy v politice potřebují ostré lokty a silný žaludek. Klasnová si nemyslí, že by byly ženy lepší političky, ale mají prý jiný pohled na věci, na politiku. A v politice dle ní chybí. Její politická zkušenost ji naučila být opatrná na to, co říká, a také ve vztahu k médiím.

Anketa

Prospívá Vratislav Mynář prezidentu Zemanovi?

20%
80%
hlasovalo: 2244 lidí

Uznává, že Věci veřejné udělaly ve vládě mnoho chyb, například svou naivitou. Chyby prý dělal i její manžel, jako jednu z nich označila, že málo komunikoval s médii. Její muž se vrátil k podnikání a „zaplaťpánbůh, od politiky se drží dál“. A dodala, že Bárta – na rozdíl od současného premiéra – dodržel slovo a prodal svou bezpečnostní agenturu. Její manžel prý už určitě žádné politické ambice nemá a ona své realizuje jen v komunální politice, ale neví, co jí život ještě přinese. Říká, že je hrdá na to, že se jí například podařilo zrušit doživotní imunitu zákonodárců nebo prosadit přímou volbu prezidenta: „Já si pořád, vzdor tomu, kdo na Hradě sedí a kdo tam sedět bude, tak si pořád za tou přímou volbou prezidenta stojím. Myslím si, že to je správně.“

Moderátorka Barbora Tachecí namítla, že třeba Brexit dokázal, jaké škody všelidové hlasování může napáchat. „Bude to vždy takové pole, kde budou rejdit marketingáři, píáristi a tak dále,“ řekla Tachecí, ale Klasnová jí odporovala, že tito lidé budou rejdit, i když volba bude ponechána na Sněmovně a Senátu. „Tam se kupčilo s hlasy, jenom je to menší píseček,“ dodala.

„Já si myslím, že je správně, aby lidé měli velkou šanci ovlivňovat, kdo v té politice je; a samozřejmě, koho si ti lidi zvolí, toho národ má. To, co si zaslouží, pravděpodobně,“ říká komunální politička a dodává, že si nedělá velké iluze o tom, jak to chodilo, když rozhodovali poslanci a senátoři. Tachecí ještě namítala, že Poslanecká sněmovna by nezvolila extremistu, ale Klasnová argumentovala, že ti se můžou dostat do Sněmovny a prosazovat svoje zájmy. Lidé jsou podle ní schopni volit a volit správně.

Z Věcí veřejných odešla, když se jejich zbytek spojil s Úsvitem Tomia Okamury. Což prý nebyl nápad jen jejího muže, ale i dalších členů strany. „Mně rétorika pana Okamury zcela nesedí a rozhodně jsem s tím nesouzněla,“ říká Klasnová. Chtěla údajně, aby Věci veřejné kandidovaly samostatně, i za cenu, že by se nedostaly do Parlamentu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Takhle lhát. Vylhaná čísla.“ Mutace: Vědec zásadně obvinil vládu

12:01 „Takhle lhát. Vylhaná čísla.“ Mutace: Vědec zásadně obvinil vládu

Imunolog Jiří Šinkora se opět zlobí. Tentokrát kvůli strachu, který vláda a odborníci šíří ve spojit…