Klaus a Zeman měli dlouhodobý plán dostat nás od Evropy. Publicista předkládá argumenty o obrovském spiknutí

01.07.2017 12:36

Publicista Bohumil Sláma se domnívá, že dva naši poslední prezidenti, Václav Klaus i Miloš Zeman, si vytkli za dlouhodobý cíl vzdálit nás od Evropy. Sláma z pozice klinického psychologa tvrdí, že Klaus tento proces začal, protože se chtěl Evropě pomstít. A bohužel si stačil vychovat zdatné nástupce. Třeba Andreje Babiše (ANO).

Klaus a Zeman měli dlouhodobý plán dostat nás od Evropy. Publicista předkládá argumenty o obrovském spiknutí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

Bohumil Sláma v textu na blogu serveru Aktuálně.cz tvrdí, že Václav Klaus a Miloš Zeman si vytkli za svůj dlouhodobý cíl vzdálit naši zemi Evropské unii.

„Začal s tím Klaus, a to hlavně proto, že ho evropští politici už počátkem devadesátých let prohlédli a na rozdíl od Havla mu netleskali. To jeho narcismus neunesl, a tak se začal mstít. Druhým důvodem bylo, že to byl (a bylo a je to stále jasnější) bytostný autokrat a demokratická Evropa ho v tom rušila. Jeho Občanská demokratická strana byla neobčanskou nedemokratickou stranou, neboť to byla ‚strana jednoho muže‘,“ začal zostra Sláma.

Klaus znovu a znovu poukazoval na drobné či smyšlené chyby evropských politiků a současně vyzdvihoval své skutečné či domnělé úspěchy. Ukázalo se však, že česká společnost smýšlí jinak, více proevropsky, takže Klaus začal ztrácet na vlivu. Aby si udržel svou moc, neváhal se spojit s Milošem Zemanem, Ani to podle publicisty nebyl žádný bytostný demokrat,v čemž si oba pánové rozuměli.  

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Navíc si prý oba pánové vychovali své nástupce. V ČSSD jím bude současný ministr vnitra a šéf strany Milan Chovanec. Nástupcem Klause bude Andrej Babiš, který také vybudoval stranu jednoho muže. Také Chovanec s Babišem vystupují protievropsky, především pokud jde o migrační krizi.

„Kdybychom přijali aspoň pár desítek dobře prověřených uprchlíků, udělali bychom dobrý skutek, jistě bychom to unesli a hlavně, nemuseli bychom se vymezovat proti EU. Místo toho vřele přijímáme Ukrajince, aniž bychom mysleli na to, že si s nimi posilujeme ruskou morálku a korupci, neboť z tohoto hlediska Rusko a Ukrajina ‚jedno jsou‘,“ varoval Sláma.

Celý komentář naleznete zde

„Antievropanství poloskrytě znamená antidemokracii. Neopakuje se u nás teď ‚vysr..li se na Západ a z Východu přišlo ho.no‘?“ zeptal se na závěr provokativně publicista.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schwarzenberg: Přijměme sirotky. A pomožme i dětem v Sýrii

18:52 Schwarzenberg: Přijměme sirotky. A pomožme i dětem v Sýrii

Syrské sirotky přijmout, a to ihned. A přestat se navzájem „kacéřovat“, tedy veřejně kárat za přístu…