Klaus ml.: Čelíme rozvratu vzdělanosti, není možné děti takto obětovat

05.02.2021 19:55 | Zprávy

„Ze všech poznatků, které mám, mi vychází, že bych školy otevřel. Není možné obětovat děti. Učit je jenom distančně. Nemáme žádná relevantní data, jak a jestli se tam děti nakazí. Přicházíme v horizontu let o stovky miliard korun, když nebude generace vzdělaná. Čelíme rozvratu vzdělanosti,“ uvedl předseda Trikolóry Václav Klaus ml. v rozhovoru pro XTV.

Klaus ml.: Čelíme rozvratu vzdělanosti, není možné děti takto obětovat
Foto: Repro Facebook
Popisek: Aleš Chmelík, Václav Klaus ml., Matěj Drbohlav

Moderátor pořadu Luboš Xaver Veselý hned na úvod připomněl, že uvnitř Trikolóry byly nějaké hlasy, aby odstoupil z pozice předsedy. „Nepřihodilo se celkem nic. Pár lidí, kteří se nedostali na kandidátky nebo nějak oslabili v krajských soubojích, to neslo těžce. K tomu mám jediný komentář. Za prvé je dobře, že se lidé o ta místa perou, je vidět, že věří tomu, že Trikolóra bude úspěšná. A na druhou stranu my postavíme čtrnáct kvalitních krajských kandidátek,“ uvedl Klaus ml. 

A jak takovou situaci vyřešit? „Ve větších stranách jsou ti lidé poslanci, starostové, tak jsou trochu klidnější. Strana pokračuje, chystá se na ideovou konferenci a chystá se do voleb. To je můj úkol, na který mám mandát,“ zdůvodnil Václav Klaus kritické hlasy.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Barbora Richterová

Martin Exner byl položen dotaz

Koho myslíte těmi nácky?

Turka? A koho považujete za demokratické strany? Přijde mi, že problém této vlády je, že pokud nejde o vládní stranu nebo o názor, který prosazujete vy, tak je vše ostatní nedemokratické, populistické, dezinformační atd. Zamyslel jste se třeba vy sám nad tím, že něco děláte špatně, když se tak daří ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

15:30 To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

Padl nový teplotní rekord. Tuto frázi mohou televizní diváci slyšet v mnoha obměnách. I ve Velké Bri…