Klaus ml.: Jako národ jsme přežili mnoho krizí a přežijeme i pandemii

26.02.2021 14:14

Poslanec Václav Klaus ml. v pátek dopoledne uvedl, že na prahu zdravotnické katastrofy je nutné si přiznat, že dosavadní strategie vlády byla neúspěšná a je třeba ji změnit. „Stát ukázal, že nedokáže společnost řídit ani chránit,“ uvedl předseda Trikolóry Václav Klaus ml.

Klaus ml.: Jako národ jsme přežili mnoho krizí a přežijeme i pandemii
Foto: Archiv redakce
Popisek: Předseda Trikolóry Václav Klaus ml.
reklama
Podle jeho slov máme za poslední rok schválené dva schodkové rozpočty v celkové ztrátě bilionu korun, třikrát větší celkové ztráty, 20 tisíc mrtvých, nejdéle zavřené školy v Evropě a desetitisíce lidí v obrovských ekonomických problémech, přičemž statisíce lidí přežívají jen na dočasných vládních podporách.
 
 
„Po takovémto roce jsme tedy dle vlády 'na prahu zdravotnické katastrofy'. Namísto přiznání faktu, že strategie vlády nebyla úspěšná, je zde snaha stále pokračovat po stejné cestě. Cestě lockdownů a pasivity. Trikolóra má dlouhodobě jiný názor,“ zdůraznil Klaus ml. s tím, že krizi musíme čelit aktivitou.
 

Anketa

Kdo je lepší politik?

70%
hlasovalo: 14224 lidí
„To je výrobou, zvyšováním počtu zdravotnického personálu a pomůcek, vlastní licenční výrobou či alespoň vlastním nákupem vakcíny. Navýšením trasování a testování, např. na pracovištích či jinde. Aktivním úsilím pro hledání nejúčinnějších léků a léčebných metod a jejich standardizaci,“ vyjmenovává Klaus, který opakovaně upozornil také na to, že je třeba se poučit ze selhání společnosti při ochraně nejohroženějších osob především v domovech pro seniory.
 
„Není možné pasivně čekat jako společnost zavření doma. Musíme nechat základní ochranu na samotných lidech a firmách, kteří určitě nebudou dělat horší opatření než vláda,“ dodal Klaus ml. 
 
Podle předsedy Trikolóry jsme jako národ přežili mnoho krizí a přežijeme i pandemii. „Mnohem důležitější ale bude, jak bude vypadat život po ní. Stát musí chránit aktivní činorodé lidi, kteří vytvářejí z ničeho „něco“ a nechat je pracovat a žít. Druhou možnost jakéhosi všemocného státu odmítáme. V této krizi stát ukázal, že nedokáže společnost řídit ani chránit,“ myslí si Václav Klaus ml. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel Výborný

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rusko? „Kerého blba toto móže napadnút.“ Lidé z Vrbětic zaskočili Novu. Pak přituhlo

20:47 Rusko? „Kerého blba toto móže napadnút.“ Lidé z Vrbětic zaskočili Novu. Pak přituhlo

Kerého blba toto móže napadnút, rozčiloval se v Televizních novinách TV Nova jeden oslovený starší m…