Klaus ml.: To není nouzový stav, to je exhibice zmatených vládních činitelů

9. 12. 2020 17:09

Poslanci ve středu jednali o opětovném prodloužení nouzového stavu. Menšinový kabinet ANO a ČSSD chtěl po poslancích, aby souhlasili s prodloužením nouzového stavu do 11. ledna příštího roku. To však již předem odmítala opozice. Poslanci za hnutí Trikolóra dokonce nouzový stav přirovnali k mediální exhibici několika vládních zmatených.

Klaus ml.: To není nouzový stav, to je exhibice zmatených vládních činitelů
Foto: Repro ČT24
Popisek: Poslanec Václav Klaus mladší v Událostech komentářích
reklama

Anketa

Jste pro prodloužení nouzového stavu?

62%
38%
hlasovalo: 16978 lidí
„Představa vlády, že nějak vědecky řídí průběh epidemiologické vlny populací, se nezakládá na pravdě. Důkazem je nefunkčnost chytré karantény, nefunkčnost semaforu a nefunkčnost systému PES a jeho nedodržování,“ uvedl poslanec a předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus ml., podle kterého vládní zákazy nemají jakoukoli vědeckou oporu a jsou motivovány výsostně politicky. 

„Zakázat velká nákupní centra před Vánoci vláda nechce z politických, nikoli epidemiologických důvodů. Zakázat lyžařům, kterých je méně a nevolí moc ANO a ČSSD, vláda chce. Zlikvidovat velké nadnárodní řetězce vláda nechce, zlikvidovat drobné živnostníky a hospodské, kteří moc nevolí ANO a ČSSD, vláda chce. Trikolóra tento mix politiky a rádoby odborných opatření odmítá,“ doplnil Klaus ml.

Podle jeho slov Trikolóra prosazuje politiku podobnou Švédsku, Švýcarsku, Finsku či Dánsku. „V těchto zemích jsou v opatřeních zdrženliví a žádná katastrofa se tam nekoná. Švédové mají třetinu pacientů ve vážném stavu oproti ČR a čísla jim oproti prognózám klesají. Švýcaři zaznamenali stejný pokles nakažených jako ČR bez drakonických opatření a mají asi o 40 % méně mrtvých než my,“ dává jasná srovnání Václav Klaus ml. a zároveň připomněl, že vládní politická opatření stojí miliardy korun denně a ekonomicky likvidují lidi a celé rodiny po tisících. 

Podle poslance Klause má nouzový stav smysl, jedině pokud bude činorodý. „To znamená lidi v práci, děti ve školách, úředníci a vysokoškoláci na pomoc v nemocnicích, domech s pečovatelskou službou či trasovacích centrech,“ vysvětlil s tím, že odmítá umrtvení společnosti a ponechání veškerého úsilí na pár stovkách statečných lékařů a sester či učitelek v mateřských školách apod. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel Výborný

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Prý odborníci. Prověřit je!“ Úder vládě: Profesor vytáhl nová fakta

10:32 „Prý odborníci. Prověřit je!“ Úder vládě: Profesor vytáhl nová fakta

Profesor a epidemiolog Jiří Beran přišel se třemi návrhy, jak by mělo Česko postupovat v situaci, kd…