Klaus ml. si vyšlápl na chvilkaře. Je tu dopis. Bude zajímat Poláky i Maďary

26.02.2020 15:54

Lídr Trikolóry Václav Klaus ml. se razantně vymezuje proti slovům spolku Milion chvilek pro demokracii, že v Maďarsku a Polsku jsou rozvráceny demokratické instituce. Podle Klause ml. nám nepřísluší hodnotit „co a jak by měli dělat,“ a naše domácí politika by neměla zasahovat do přátelských vztahů s jinými státy.

Klaus ml. si vyšlápl na chvilkaře. Je tu dopis. Bude zajímat Poláky i Maďary
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus ml.
reklama

Klaus ml. na svém twitteru sdílel fotografii s velvyslankyní Polské republiky Barbarou Annou Ćwioro. „Dnes ráno jsme se setkali s velvyslankyní Polské republiky, její excelencí Barbarou Annou Ćwioro, abychom ji předali dopis a ubezpečili, že nesouhlasíme s demonstracemi českých chvilkařských aktivistů,“ napsal Klaus ml. s tím, že chystané demonstrace pod heslem „Nechceme jít cestou Maďarska a Polska“ odsuzuje.

 

 

Na adresu Maďarů a Poláků navíc poznamenal, že jejich demokracie je plně funkční. „Plně podporuji jejich suverenitu i politické směr, které prosazují jejich národní vlády. Rozhodně nikomu z nás v České republice nepřísluší hodnotit nebo mistrovat, co a jak by měli dělat. Nepřísluší to ani Evropské unii! Protože v Polsku u Maďarsku funguje demokracie,“ prohlásil na svém twitteru.

 

 

„Je nepřijatelné zatahovat přátelské vztahy mezi ČR a Polskem do naší domácí politiky,“ dodal v dalším tweetu.

 

 

Anketa

Máte rádi Zuzanu Čaputovou?

hlasovalo: 20706 lidí
Reagoval tak na chystanou demonstraci Milionu chvilek proti zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem, což podle spolku značí postupný rozpad demokratických institucí, jaký nastal v Polsku nebo Maďarsku. Zatímco na dřívějších protestech měl Minář a spol. plnou podporu opozice, v tomto případě se k demonstraci hlásí pouze Piráti a TOP 09.

A právě podporu dvou parlamentních stran Klaus ml. také kritizuje. „Obdobný dopis jsme odeslali i maďarskému velvyslanci. Je o to horší, že dvě parlamentní strany se k těmto tezím přihlásily. Maďarsko a Polsko jsou naši spojenci, společně jsme ve Visegrádu, sdílíme podobnou historii i kulturní zvyklosti,“ dodal.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

20:51 Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

Naše minipříběhy z Chebska jsou možná banální, ale pro tuto dobu typické. Paní B., která má kadeřnic…