Klaus na hrad Mírov! Protivládní demonstrace pokračují

22.03.2012 20:55

I ve čtvrtek proběhla každotýdenní demonstrace za odchod vlády a prezidenta vyvolaná Holešovskou výzvou a Občanskou sounáležitostí. V Praze se odpoledne sešlo 500 až 600 spíše starších lidí s jediným transparentem: Klaus na hrad Mírov.

Klaus na hrad Mírov! Protivládní demonstrace pokračují
Foto: Hans Štembera
Popisek: Holešovská výzva se distancovala od Skutečné demokracie vedené Ponertem
reklama

"Nelíbí se nám, co se v našem státě děje. Situace není dobrá, vláda každou hodinou, kterou setrvává na svých postech, škodí naší zemi, utrácí naše peníze," zaznělo na demonstraci z úst Věry Rejtlové. Řečnice zároveň vyzvala všechny protestující, aby se vyvarovali násilných střetů.

Na pražském náměstí Republiky se sešlo kolem 500 až 600 lidí, spíše postarších. Nesli jediný transparent, a to s nápisem: Klaus na hrad Mírov. "Musíme zastavit všechny reformy navrhované touto vládou, jsou to pro nás pro všechny likvidační reformy. Jak z toho ven? Máme tady odborníky, kteří cestu znají, ale zatím nebyli vyslyšeni," stěžovala si Rejtlová.

Po ní vystoupil také Václav Vorek z Občanské sounáležitosti. Podle jeho slov je hlavně potřeba, aby se demokratickou cestou obměnila politická garnitura. V podobném smyslu se nesly i další projevy ostatních řečníků, které také sklízely bouřlivý potlesk.

V Brně se sešlo kolem 150 lidí na náměstí Svobody. "Nezaznamenali jsme žádný problém. Skupinka se po více než hodině rozešla," uvedla mluvčí krajské policie Petra Vedrová.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebezpečná vakcína? Rychlý vývoj nevadí, ujišťuje odborník. Češi se bojí, bude je nutné informovat, padlo

22:50 Nebezpečná vakcína? Rychlý vývoj nevadí, ujišťuje odborník. Češi se bojí, bude je nutné informovat, padlo

Česko objednalo přes Evropskou unii vakcínu proti koronaviru pro 5,5 milionu lidí. Vakcína vyvinutá …