,,Bylo jasné, že se něco stane, jen nebylo jasné kdy přesně. To vedlo k ustavení řady lidí v různých skupinách, kteří byli připraveni dělat něco potom," poznamenal Klaus. ,,Pro mě druhá taková výrazná změna byla v říjnu 1990, kdy jsem byl pro řadu mých odpůrců nečekaně zvolen předsedou Občanského fóra. V tu chvíli jsem věděl, že přestávám být pouhým ministrem financí a stávám se plnohodnotným politikem.
Byli jsme k sobě slušní, ale Havel byl princátko
Ve studiu také zdůraznil, že není podepisovačem manifestů, proto nepodepsal ani dokument Několik vět. A pak znovu došlo i na Václava Havla. Skupina disidentů byla podle něj v podstatě reformními komunisty, alespoň v ekonomické oblasti. Václav Havel ve svém levicovém názoru, a on sám by nezpochybňoval, že smýšlí levicově, měl blízko k myšlení reformních komunistů," vysvětloval Klaus kontext svého vyjádření týkající se Václava Havla. Za povýšenecké označil Havlovo označení paneláků za králíkárny. Proto měl potřebu se k tomu vyjádřit a přirovnal ho k "princátku".

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp