Klaus podepsal dodatek k chartě o kolektivních stížnostech

14.03.2012 11:02 | Zprávy
autor: vfe

Prezident Václav Klaus podepsal dodatek k Evropské sociální chartě o kolektivních stížnostech, k čemuž ho před dvěma týdny na podnět sociální demokracie vyzval Senát. Oznámil to předseda horní komory Milan Štěch (ČSSD).

Klaus podepsal dodatek k chartě o kolektivních stížnostech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Ivo Strejček a prezident Václav Klaus

Dokument, který obě komory parlamentu schválily v roce 2003, má umožnit podávání kolektivních stížností Radě Evropy na porušování sociálních práv. Sociální demokraté hodlali věc předat Ústavnímu soudu, pokud by Klaus výzvě nevyhověl.

Senát už ve výzvě poukázal na verdikt ústavních soudců z roku 2009, podle něhož "prezident republiky má povinnost ratifikovat mezinárodní smlouvu bez zbytečného odkladu", pokud obě komory parlamentu s dokumentem vysloví souhlas.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cena LPG

Dobrý den, pane Havlíčku, neustále se řeší cena nafty a benzínu; všiml jste si ale, že u mnohých čerpacích stanic se cena LPG za dobu ropné krize zvýšila až o 50%? Budete nějak řešit, aby se čerpačky, když se nyní nemohou obohacovat na benzínu a naftě, nehojily na řidičích tankujících propan-butan?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nejde o poplatky, ale o to, co za ně dostaneme. Štěpán Kotrba obsáhle

19:31 Nejde o poplatky, ale o to, co za ně dostaneme. Štěpán Kotrba obsáhle

Mediální analytik Štěpán Kotrba, spoluautor několika mediálních legislativ, pro ParlamentníListy.cz …