Klaus pojede do Francie. Má tam vystupovat na akcích Národní fronty

06.05.2015 15:48

Při úterním setkání s bývalým prezidentem Václavem Klausem probírala šéfka francouzské nacionalistické Národní fronty Marine Le Penová budoucnost Evropy. Uvedla to dnes na tiskové konferenci po skončení konference ve sněmovně, na které vystoupila. Klausovi prý také slíbila, že napraví velkou nespravedlnost, že nebyl jako prezident pozván do Francie. Měl by vystoupit na akcích Národní fronty a mluvit o svých názorech na Evropskou unii a euro, které podobně jako Le Penová dlouhodobě kritizuje.

Klaus pojede do Francie. Má tam vystupovat na akcích Národní fronty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus v budově svého někdejšího působiště prognostického ústavu
reklama

Fotogalerie: - Marine Le Pen ve sněmovně

Marine Le Pen
Konference Evropský mír a prosperita po Evropské u...
Marine Le Pen
Konference Evropský mír a prosperita po Evropské u...
Konference Evropský mír a prosperita po Evropské u...
Marine Le Pen

Kontroverzní francouzská politička přiletěla do Prahy v úterý a dnes se zúčastnila konference Evropský mír a prosperita po Evropské unii, kterou pořádala neparlamentní Občanská konzervativní strana bývalého poslance ODS Jiřího Janečka, jež je partnerskou stranou Národní fronty. V úterý večer se Le Penová sešla s Klausem a dalšími českými sympatizanty na večeři.

Dnes na tiskové konferenci řekla, že se s exprezidentem bavili o tématech, která je zajímají, zejména o budoucnosti Evropy. „Pan prezident Klaus řekl, že Francie byla jedinou zemí, která ho nepozvala. Já tu velkou nespravedlnost napravím,“ poznamenala Le Penová k pozvání Klause k účasti na setkáních její strany.

Do Prahy prý přijela podpořit uskupení smýšlející podobně jako Národní fronta. Že by za její návštěvou stála První česko-ruská banka, která její straně poskytla vysoký úvěr, Le Penová odmítla. S touto bankou, která vznikla před lety v ČR a nyní sídlí v Rusku, prý neudržuje žádné kontakty, pouze jí splácí vysoké úroky.

To, že partnerská OKS je pouze marginální stranou, nehraje podle Le Penové žádnou roli. „My nejsme oportunisté. Nevyhledáváme cíleně strany, které by měly vysoký počet hlasů,“ uvedla. „Vyhledáváme partnery, kteří jdou stejnou cestou, mají stejné myšlenky jako my, tedy suverenita, svoboda a zachování integrity vlastního národa. A my jim budeme pomáhat všemi prostředky, které máme k dispozici,“ dodala.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pryč z EU. Sputnik: Úřední stanovisko. A je zle. Zeman a Babiš, o ně nejde

8:17 Pryč z EU. Sputnik: Úřední stanovisko. A je zle. Zeman a Babiš, o ně nejde

Prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš (ANO) v rozhovorech pro televizi Prima horovali pro rus…