V souvislosti s aférou okolo Miroslava Kalouska jste připomněla, že pouze sklízí, co zasel a Bůh ho potrestal za to, jakým způsobem zacházel s doktorem Bátorou. Ostatně od „bátoriády“ brzy uplyne rok. Jak se na to zpětně díváte i právě v souvislostech s tím, jak nyní ministr Kalousek jedná?
Akce proti Ladislavu Bátorovi byla akcí proti Akci D.O.S.T., které se naši politici bojí jako svého špatného svědomí. Její předseda Bátora jim byl nejnebezpečnější vzhledem k jeho organizačním schopnostem a charismatu při projevech. Byl bohužel nejzranitelnější. Myslím si ale, že kriminalizovat někoho za účast na nějaké přednášce či za kandidaturu za stranu, která v té době měla jiný program než nyní, je nedůstojné a byla to pouze záminka. To nehovořím o hulvátském lživém označení místopředsedou vlády Kalouskem tohoto vlastence náckem a panem premiérem fašounem.
Dobře věděli, že žádný soud nepřijme Bátorovu žalobu pro urážku na cti, a že doktora Bátoru toto jejich neurvalé a lživé obvinění bude stát místo. To, že v ČR dávno neplatí svoboda projevu, na to jsme si zvykli, ale že takovou věc kriminalizují přední vládní představitelé (Schwarzenberg, Nečas, Kalousek) to je trestuhodné. Toto pokládám za nemorální a odsouzeníhodné. To bych mohla s daleko větší relevancí říci: ‚Takoví bolševici jako soudruh Nečas do vlády nepatří‘, když Nečas byl, jak známo, předsedou Socialistického svazu mládeže v Tesle Rožnov.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radim Panenka