Klausův poradce i podnikatel jménem Jakl. Ti všichni budou za Svobodné dobývat Senát

19.07.2014 18:36

Strana svobodných občanů dnes schválila kandidáty pro podzimní senátní volby. Mezi 13 adepty na post v Senátu je například exposlanec a bývalý poradce prezidenta Václava Klause Jiří Payne, který bude zároveň lídrem Svobodných v komunálních volbách. ČTK to sdělila mluvčí Svobodných Kateřina Kašparová.

Klausův poradce i podnikatel jménem Jakl. Ti všichni budou za Svobodné dobývat Senát
Foto: red
Popisek: Logo Strany svobodných občanů

„Republikový výbor strany schválil seznamy kandidátů pro senátní a komunální volby v letošním roce. Všichni kandidáti vzešli z primárek, hlasování členů a příznivců strany na internetu, které se u Svobodných konají už od vzniku strany," uvedla mluvčí.

Úspěch v celostátních volbách zaznamenali Svobodní až letos

Místopředseda Svobodných Payne bude usilovat o senátní mandát v Praze 10, kde se konají 19. a 20. září doplňovací volby za Jaromíra Štětinu, který uspěl v nedávných evropských volbách. Ostatní senátoři vzejdou z říjnových voleb. Pro Prahu 1 vybrali Svobodní podnikatele Aleše Rykla, pro Prahu 5 vysokoškolskou pedagožku Miluši Korbelovou a pro Prahu 9 podnikatele Františka Pecku. V Olomouci půjde do voleb filmový historik Pavel Taussig, v Hradci Králové šéfredaktor časopisu Jiří Hejhálek, v České Lípě advokát Oldřich Voženílek, v Děčíně podnikatel Vladimír Gregor, v Chebu podnikatel Václav Jakl, ve Žďáru nad Sázavou živnostník Josef Fendrych, v Příbrami lékař Karel Beneš, ve Strakonicích psycholog Václav Trojan a v Pelhřimově živnostník Lubomír Havránek.

Strana svobodných občanů vznikla v roce 2009. U zrodu stáli většinou bývalí členové ODS, i šéf strany Petr Mach byl občanským demokratem. Úspěch v celostátních volbách zaznamenali Svobodní až letos, když získali jedno křeslo v Evropském parlamentu. Europoslancem se stal Mach. Už v roce 2009 se Svobodní účastnili evropských voleb a poté dvakrát voleb do sněmovny, ale nepodařilo se jim překročit hranici pro zisk křesel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Máme průjem! Tomáš Klus zaútočil na Andreje Babiše

19:00 Máme průjem! Tomáš Klus zaútočil na Andreje Babiše

Zpěvákovi Tomáši Klusovi se nelíbí, že partnerem hudebního festivalu Colours of Ostrava je mimo jiné…