Klausův projev je jako cítění starého muže, píše komentátor

29.10.2011 14:11

V projevu Václava Klause k výročí založení Československa je prý cítit smýšlení starého muže, které je odlišné od generace, která mezitím nastoupila do aktivního života. Vzpomínal třeba na hodnoty, které již neplatí.

Klausův projev je jako cítění starého muže, píše komentátor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus
reklama
K výročí založení Československa 28. října měl prezident Václav Klaus jako již tradičně projev. „Ten byl plný stesku po době, kdy podle něj platily osvědčené hodnoty," píše ve svém komentáři pro deník Právo Alexandr Mitrofanov.

Podle něj generuje Klausův projev tři závěry o jeho osobě. „Za prvé, že vidí svět kolem sebe očima člověka jiné generace, než které mezitím nastoupily do aktivního života. Nebýt úcty k prezidentskému úřadu, řeklo by se, že jde o cítění starého muže. Se vším, co věk přináší - s unikátními zkušenostmi, ale také s touhou vrátit staré dobré časy," míní Mitrofanov.

Související: Začněme u sebe, burcoval Klaus v projevu celý národ

Druhý závěr je prý takový, že prezident Klaus nepronáší pouze akademické úvahy, ale i bojovné projevy. „Klaus zůstává ozbrojencem a smiřovatelem se nestává," píše dál komentátor.

S tím pak spojuje třetí závěr z projevu. Jde ho prý brát i jako projev budoucího předsedy politické strany nebo alespoň jejího ideového vůdce. „Vyznačoval by se rozdělováním lidí ve jménu jejich proklamované svornosti, protože odkaz na někdejší hodnoty a jejich povýšení na piedestal jediného správného přístupu jedny přiláká, ale jiné odpudí," charakterizuje možná budoucí kroky Klause Mitrofanov.

Čtěte více:

Kompletní projev prezidenta Václava Klause ČTĚTE ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Minář? Ne, Dan Landa! padlo. A scéna, jak zpěvák utřel ČT

15:22 Minář? Ne, Dan Landa! padlo. A scéna, jak zpěvák utřel ČT

„Větší šanci na přetáhnutí voličů ANO a SPD mají aktivity Dana Landy než Mikuláš Minář z chvilek,“ z…