Kleslová z ANO na Praze 10 znovu na tapetě. Po ODS se kvůli ní hádají i u zelených

13.12.2014 13:50

Před rokem 1989 byla agentkou StB a o čtvrtstoletí později řídí Prahu 10. Řeč je o Radmile Kleslové, která mimo jiné také vede pražskou organizaci hnutí ANO. Kvůli tomu, že její vládu podpořili občanští demokraté z Prahy 10, přikročila celostátní ODS ke zrušení této buňky. Podle informací serveru Aktuálně.cz to teď podobně jiskří i u Strany zelených. Jde přitom o spolupráci ne nepodobnou té na úrovni magistrátu.

Kleslová z ANO na Praze 10 znovu na tapetě. Po ODS se kvůli ní hádají i u zelených
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radmila Kleslová

Vládu v čele s Kleslovou na Praze 10 podpořila také nová senátorka Ivana Cabrnochová, zvolená do horní komory za zelené s podporou ČSSD a zelení mají za to, že tento krok poškozuje obraz strany.

Opakuji jen to, co už se děje výš, brání se senátorka

„Je opakovaná nespokojenost, jak se tam vyvíjí koaliční spolupráce," uvedla místopředsedkyně pražské organizace Zuzana Drhová. Jinak ale nechtěla být příliš sdílná v tom, co to se zelenými dělá. „Byla to vnitrostranická debata, takže není moc vhodné ji ventilovat na veřejnosti," uvedla s tím, že je zatím předčasné debatovat o tom, jestli může dojít i k nejkrajnějšímu kroku - tedy zrušení celé stranické buňky na Praze 10. „Mechanismy na to máme, ale zatím se o tom debata nevedla," řekla.

Sama Cabrnochová ale kritiku důrazně odmítá. Má za to, že jde o přestřelku, která předchází lednovému sjezdu strany. A přidává jeden důležitý argument. Její spolustraníci ji prý kritizují za něco, co sami schvalují na Magistrátu hl. města Prahy. Připomeňme, že v čele hlavního města stojí primátorka Adriana Krnáčová z ANO a součástí vládnoucí koalice jsou i zelení.

„Usnesení považuji za klasický kolorit před lednovým sjezdem Strany zelených. Jako reprezentantka realistického proudu Strany zelených jsem kritizována za koalici na stejném půdorysu, která vznikla na magistrátu," napsala. A aby toho nebylo málo, připomíná, že se stala senátorkou, což svědčí o tom, že občané na Praze 10 její kroky oceňují.

Podpoříte nás, dostanete placené posty

Prahu 10 vede Kleslová stojící v čele menšinové koalice ANO, ČSSD, Nezávislí pro Prahu 10 Bohumila Zoufalíka a zelených, pro kterou hlasovali i tři zastupitelé z ODS a dva komunisté. Následně obdrželi placené posty v kontrolním a sociálním výboru. V opozici zůstala TOP 09 a koalice VLASTA.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výbušný Zeman: Naštve Západ, Číňany i USA. Nové prohlášení

13:55 Výbušný Zeman: Naštve Západ, Číňany i USA. Nové prohlášení

Prezident Miloš Zeman se chystá na další cestu do Číny, aby tu znovu jednal o ekonomické spolupráci.…