Klidná a tichá migrantská rodina. A pak otec povraždil manželku a tři děti

14.04.2017 7:23

Dánskem otřásá hrůzná rodinná tragédie, po které zůstali čtyři mrtví. Osmatřicetiletý afghánský migrant po hádce zavraždil svoji manželku a tři společné děti. Bezprostředně po spáchání trestného činu byl zatčen a ke všemu se přiznal.

Klidná a tichá migrantská rodina. A pak otec povraždil manželku a tři děti
Foto: Jan Rychetský
Popisek: O nabíjení mobilů u jedné z restaurací je obrovský zájem
reklama

Brønshøj, které leží asi čtyři kilometry od centra Kodaně, je považováno za poklidné místo s velmi nízkou kriminalitou. V úterý večer kolem 19:30 se vše změnilo. Osmatřicetiletý muž zde zavraždil svoji o dva roky mladší manželku, tříletou dceru a dva syny ve věku třinácti a patnácti let. Své příbuzné muž usmrtil pomocí nože a střelné zbraně. Vyšetřovatelé netuší, proč muž vraždil, ale podle svědků šlo o vyústění rodinné hádky.

Podle informací zpravodajské agentury Ritzau se z bytu rodiny ozýval krátce před masakrem křik v afghánském jazyku. Po střelbě byla do domu přivolána policie, která nalezla pachatele na místě činu. V místnosti se shromáždili další lidé, pravděpodobně příbuzní, a začali na vraha zlostně pokřikovat. „V jednu chvíli se nechal zatčený vyprovokovat, obrátil se proti nejbližšímu oponentovi a chtěl se na něj vrhnout. Naštěstí mu v tom zabránili dva policisté,“ popsal.

Ačkoli se muž po zatčení ke všemu přiznal, odmítl vypovídat a sdělit vyšetřovatelům motiv vraždy a další okolnosti, které by vedly k objasnění celého incidentu. „Je to obrovská rodinná tragédie a všichni jsou z toho zničeni. V šoku je i hlava rodiny. Nechce se k celé záležitosti dnes vyjadřovat. Nachází se ve stavu šoku a není schopen vypovídat,“ uvedl pro deník Ekstra Bladet právní zástupce obviněného Asser Gregersen.

Státní prokurátorka Stine Winther rozhodla, že se nesmí zveřejnit jména obětí ani jejich vraha a minimálně první soudní stání se bude odehrávat za zavřenými dveřmi. „Je to skutečně velká tragédie a zveřejnění jmen zainteresovaných by vystavilo příbuzné oběti zbytečnému tlaku,“ konstatovala Winther. Vedle čtyřnásobné vraždy čelí pachatel také obvinění z ilegálního držení zbraně a nábojů.

Příští čtyři týdny by měl vrah strávit na uzavřeném psychiatrickém oddělení. Jak píše dánský deník Ekstra Bladet, ze šoku se těžko vzpamatovávají vedle příbuzných i obyvatelé kodaňské městské čtvrti Brønshøj. Před vchodem do domu, kde se vražda udála, se vrší květiny. „Šlo o tichou a spořádanou rodinu. Oba chlapci pomáhali své matce s nákupy. Vedle toho rozváželi po okolí noviny. Byli slušně vychovaní a sympatičtí,“ uvedl jeden ze sousedů afghánské rodiny.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláčeli mě. Ale měl jsem pravdu! Prymula udeřil na média

13:27 Vláčeli mě. Ale měl jsem pravdu! Prymula udeřil na média

Na postu ministra zdravotnictví vydržel jen 39 dní, nyní radí premiéru Babišovi. Roman Prymula byl h…