Kluby jsou riziko, varoval Prymula. V Praze se uvažuje o zpřísnění

30.07.2020 13:27

Vládní zmocněnec pro výzkum zdravotnictví Roman Prymula v rozhovoru pro Novinky.cz varoval před šířením viru v klubech a v ubytovnách zahraničních pracovníků.

Kluby jsou riziko, varoval Prymula. V Praze se uvažuje o zpřísnění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Roman Prymula, ministr zdravotnictví

Prymula v rozhovoru mimo jiné také uvedl, že v tuto chvíli začíná být Praha riziková. Upozonil na přírůstek nakažených, ke kterému došlo v minulých dnech. "V Praze je nárůst navázán hlavně na ohnisko v klubu Techtle Mechtle," poznamenal s tím, že lidé by měli být odpovědní, dezinfikovat si ruce a když to jde, tak udržovat rozestupy. 

"Uvažuje se i o znovuzavedení roušek ve vnitřních prostorech v Praze," dodal. Největším rizikem nákazy jsou podle něho kluby nebo akce, kde je větší počet osob.

V příhraničních regionech pak podle něho hrají roli pendleři nebo zahraniční pracovníci. "Týkalo se to zejména Moravskoslezského kraje, a to nejen dolů, ale řady menších firem," sdělil. Podle něho je tikající bomba to, že se může nákaza šířit v ilegálních ubytovnách. 

Podle jeho slov bude nyní docházet stále k drobným nárůstům, protože opatření byla rozvolněna po celé Evropě. "Ale průběhy nemoci jsou mnohem lepší než na počátku. To nás naplňuje optimismem a nemusíme proto zemi uzavírat do tvrdého zámku. Musíme však udržovat nemocniční kapacity a být připraveni pro případ exponenciálního růstu. Pokud bude lineární, tak to není na škodu," uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Záhadné pirátské zakázky, v hlavní roli Hřib. Tohle je před volbami setsakra nepříjemné

19:51 Záhadné pirátské zakázky, v hlavní roli Hřib. Tohle je před volbami setsakra nepříjemné

Čas do voleb se krátí a Piráti musí řešit nepříjemný problém. Server Blesk.cz se podíval na zoubek z…