Kluk ze Slezska, bigbíťák, milovník Cimrmana. Uvažovaný prezidentský kandidát Drahoš se představí národu v knize

18.02.2017 8:53

Před 107 dny představil brožuru se svým životopisem a s programem prezidentský kandidát Michal Horáček. Příští týden se novou knihou pochlubí další z možných uchazečů o Hrad – profesor Jiří Drahoš, končící předseda Akademie věd. Informují o tom dnešní Lidové noviny.

Kluk ze Slezska, bigbíťák, milovník Cimrmana. Uvažovaný prezidentský kandidát Drahoš se představí národu v knize
Foto: Hans Štembera
Popisek: Brána na 1. nádvoří Pražského hradu
reklama

Knižní rozhovor, jenž s chemikem vedl spisovatel a historik Jiří Padevět, představuje Drahoše v dosud neznámých rolích: coby kluka ze Slezska, milovníka bigbítu a sborového pěvce, fanouška Járy Cimrmana – a pochopitelně i vědce. Znamená to, že Drahoš zahajuje předvolební kampaň? „To, že kniha vychází nyní, měsíc před vypršením mého mandátu, je pouze souběh okolností. Každému předsedovi Akademie vyšla kniha rozhovorů,“ řekl LN Jiří Drahoš.

Zároveň ale přiznává, že jej lidé ke kandidatuře ponoukají, hlásí se mu i k eventuální spolupráci v kampani. A v té by se, jak list podotýká, knížka hodila: na mítinky, setkání s voliči po republice – navíc třeba i zároveň s populárním Padevětem, jehož historické průvodce typu Krvavé léto 1945 sbírají ceny a výborně se prodávají.

„Kniha bývá ve světě běžnou součástí kampaní. U nás v Česku ale nelze prokázat přímý vliv na volby,“ cituje list Denisu Hejlovou z Univerzity Karlovy, jež se specializuje na marketing politiků. List poukazuje na to, že knihami se hojně propagoval exprezident Václav Klaus.

Jak list podotýká, Drahošovi může pomoci nejen kniha, ale i dokument z cyklu Galerie elity národa (GEN), který zítra, v neděli 19. února, odvysílá Česká televize.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Divadlo s rouškami, národ ve strachu. Řádění Babišovy kohorty, udavačství. Nářez od profesora Milana Knížáka

22:49 Divadlo s rouškami, národ ve strachu. Řádění Babišovy kohorty, udavačství. Nářez od profesora Milana Knížáka

Bývalý rektor Akademie výtvarných umění a někdejší generální ředitel Národní galerie Milan Knížák va…