Kmoníček k roztržce Zemana se Schapirem: Ono se toho tolik nestalo, ale kdybych byl trochu hravý...

09.04.2015 18:34

Hynek Kmoníček ve čtvrteční Kauze dne vysvětloval, proč neuvažoval o tom, že by dělal českého velvyslance v Moskvě. Znovu se také vyjadřoval ke sporu mezi Hradem a velvyslanectvím USA, který odstartoval vyjádřením prezidenta Zemana pro ParlamentníListy.cz. Rozhodně se prý nevracíme do období komunismu, ale kdyby byl Kmoníček trochu hravý, tak...

Kmoníček k roztržce Zemana se Schapirem: Ono se toho tolik nestalo, ale kdybych byl trochu hravý...
Foto: hns
Popisek: Hynek Kmoníček

Ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček zavítal do čtvrteční Kauzy dne na rádiu Impuls. Naznačil, že v budoucnu může zakotvit jako velvyslanec v USA, ale ve hře jsou i jiné zahraniční destinace. Kupříkladu o Rusku ale neuvažoval. Proč? Protože by podle jeho názoru bylo lepší, aby v Moskvě působil diplomat, který nebude mít ruce svázané stranickou knížkou. Kmoníček je členem ČSSD.

Vyjádřil se i k přestřelce Hradu a amerického velvyslanectví v Praze. „Ono se z diplomatického pohledu zase tolik nestalo, protože český velvyslanec ve Washingtonu vidí prezidenta USA jen jednou, a to když dostává dekret,“ poznamenal. Rozhodně ale nemáme čekat něco, co se dělo za komunismu. Tehdy velvyslanec USA v Praze hned s dekretem dostal informaci, že na Hrad nesmí.

„Nejsme v období komunismu, nesměřujeme zpět do období komunismu, pan velvyslanec Schapiro se bude normálně účastnit akcí diplomatického sboru v Praze,“ pokračoval Kmoníček. K jednání mezi čtyřma očima ale bude třeba nějaký vážný důvod. „Teď budu trochu hravý, kdyby hned zítra prezident Obama přijal velvyslance Gandaloviče, tak by jistě recipročně přijal i český prezident velvyslance amerického,“ uzavřel své vystoupení Kmoníček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen u nás: Projev Klause ml. k 17. listopadu. A pak to dorazil Ševčík kádrováky, islamizací a...

4:44 Jen u nás: Projev Klause ml. k 17. listopadu. A pak to dorazil Ševčík kádrováky, islamizací a...

Konference o postupné ztrátě svobody v současné době na pražském Žofíně, kterou organizovala Národoh…