Kněžna Schwarzenbergová: Mému muži velmi záleží na budoucnosti Česka

24.01.2013 7:57

V roce 1918 se první dámou právě vzniklého Československa stala Američanka Charlotte Garrigue Masaryková. Je možné, že historicky první přímá volba českého prezidenta vynese na Hrad další cizinku, kněžnu Therese Schwarzenbergovou, která v rozhovoru pro server Aktuálně.cz prohlásila, že se naučí i česky, pokud první dámou skutečně bude. Prozrazuje také proč by měl být českým prezidentem právě její manžel Karel Schwarzenberg (TOP 09).

Kněžna Schwarzenbergová: Mému muži velmi záleží na budoucnosti Česka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg
reklama

"Je to velmi poctivý a bezúhonný člověk  a na budoucnosti České republiky mu nesmírně záleží. Velmi dobře dokáže Česko reprezentovat doma i v zahraničí," míní Schwarzenbergová. Manželka českého ministra zahraničí je původní profesí lékařka. pečuje např. o nemocnici v africké Keni, která poskytuje lékařskou pomoc především ženám. Ženská obřízka v tomto regionu není nijak řídkým jevem. Do charitativních aktivit by se zapojila i v Česku.

Pečuje o ženy v Africe a má ráda Dvořákovu i Janáčkovu hudbu

Kvůli svým aktivitám v Africe se naučila i svahilsky, ale domluví se několika jazyky, včetně angličtiny. A pokud se její muž stane prezidentem, naučí se jako první dáma i česky. Podle jejich vlastních slov má ráda např. českou hudbu a to především sklady Antonína Dvořáka a Leoše Janáčka.

Kněžna v roce 1992 ochrnula po nehodě na lyžích, ale opět se postavila na nohy. Dnes většinu času tráví ve Schwarzenbergském paláci ve Vídni a na zámku v Murau na jihu Rakouska. Čeští občané by se s ní mohli setkat při inauguraci jejího manžela. Pokud bude Schwarzenberg zvolen, jeho žena ho doprovodí na Hrad.

"Moje aktivity v Česku budou odpovídat požadavkům a mé osobě. Mohu se zapojit také do charitativních projektů v Česku," uvádí třiasedmdesátiletá žena.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

19:45 Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Hynek Kmoníček, český velvyslanec v USA. Kam …