Kniha rozhovorů s ParlamentnímiListy.cz je kampaň nezapočítaná do limitu, naznačuje Zemanovi kontrolní úřad

20.12.2017 8:55

Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí trvá na tom, že billboardy, jež doprovázely vydání knihy rozhovorů s prezidentem Milošem Zemanem, jsou předvolební kampaní. Píše o tom server Lidovky.cz.

Kniha rozhovorů s ParlamentnímiListy.cz je kampaň nezapočítaná do limitu, naznačuje Zemanovi kontrolní úřad
Foto: Archiv JO
Popisek: Jan Outlý
reklama

Nakladatel přitom stále trvá na tom, že celá záležitost nemá s předvolební podporou hlavy státu nic společného. „Posoudili jsme zmíněné billboardy a máme jako úřad za to, že naplňují definici volební kampaně dle volebního zákona,“ oponuje však jasně člen úřadu Jan Outlý.   

Celá věc se týká knihy rozhovorů s prezidentem Milošem Zemanem, jež nese název Dokážeme si vládnout sami. Vydalo ji nakladatelství Olympia, společně se stovkami billboardů, na nichž je právě hlava státu a název knihy. 

Důvodem, proč úřad trvá na tom, že jde o kampaň, je vzhled velkoformátových plakátů. „Billboardy zobrazují oficiální podobiznu prezidentského kandidáta, kterou tento kandidát používá i na svých vlastních prostředcích kampaně, jako jsou letáky či oficiální volební stránky zaregistrované u úřadu,“ podotkl Outlý a upozornil na hrozbu případné pokuty.

Proti slovům Outlého se vymezil hradní mluvčí Jiří Ovčáček, jenž se domnívá, že Outlý je veden osobní nenávistí k hlavě státu. „A k tomu je nekompetentní, jeho fantaskní výklady zákona jsou už pověstné,“ řekl Ovčáček. 

Původní text ZDE

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

22:22 Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

Ředitel odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček se znechucením sleduje, …