Knížák: Žijeme v koncentráku. Vyžeňme vládu a zrušme ČT

12.11.2020 12:36

Bývalý ředitel Národní galerie Milan Knížák se rozepsal o koronaviru a o tom, že média každou šanci, která jim dá možnost se zviditelnit, zneužijí. Volá po vyhnání vlády a zrušení České televize. Jeho názor otiskly ParlamentníListy.cz.

Knížák: Žijeme v koncentráku. Vyžeňme vládu a zrušme ČT
Foto: Kateřina Bouda Kašparová
Popisek: Milan Knížák
reklama

"Nechci platit za televizní stanici, která mě od rána do večera straší covidem. Nedívám se na zprávy v soukromých televizích, ale tam alespoň nemusím nic platit. Dávat ČT peníze za to, že mě od rána do večera otravuje zkreslenými informacemi, mně připadá absurdní. Navíc, všechny informace o covidu, které dostáváme z médií, jsou svým způsobem lživé. Jsou upraveny tak, aby vyvolávaly strach a paniku. Především chybí srovnání," poznamenal ve svém komentáři Knížák.

Anketa

Je v České republice zbytečně moc restaurací?

80%
20%
hlasovalo: 12972 lidí

"Čísla jsou většinou populace vnímána absolutně a média se snaží, aby to tak zůstávalo. To, že průměrně v naší republice denně umírá cca 300 lidí, je normální stav. Spočítejte si kolik zemřelo lidí s covidem a zda se liší počet celkově zemřelých od jiných let bez covidu. Nevyjde vám alarmující číslo, jen varující, které není mimo normu," dodal Knížák.

Podle něj je třeba být opatrný, je nutné zachovávat zažité hygienické zvyklosti. "Možná, že na některých místech je nutné použít i roušky, ale jen výjimečně a selektivně," dodal.

"Vláda a média se nás snaží totálně zmanipulovat a snižují tím naši psychickou odolnost. V traumatizované společnosti se velmi špatně žije. Připadám si jako v nějakém modernějším koncentráku. Vidím kolik inteligentních lidí tomu podléhá, jak jim to paralyzuje život. Nikdo nemá právo s námi takto jednat! Vyžeňme neschopnou vládu a zrušme Českou televizi," rozhorlil se.

"Za komunistické totality ve štítě stálo, že 'ČLOVĚK TO ZNÍ HRDĚ!’ a člověk bylo to poslední, co je zajímalo," uzavřel se slovy, že současná vláda předstírá, jak jim jde o naše zdraví, jak na nás myslí - myslí na nás opravdu?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

20:21 To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

Český lev se letos obešel bez diváků v Rudolfinu. Ceremoniál nicméně proběhl před kamerami České tel…