Kníže se chce zviditelnit, a lidé kvůli tomu příjdou o práci. Kádner z Úsvitu se naštval

22.12.2013 7:25

Předseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Karel Schwarzenberg zavítal na Ukrajinu, kde vyjádřil podporu protivládním a proevropským demonstrantům. Poslanec za hnutí Úsvit přímé demokracie David Kádner ho za tu cestu tvrdě kritizuje. Očekává totiž, že „toto osobní PR knížete“ se českému hospodářství velmi prodraží.

Kníže se chce zviditelnit, a lidé kvůli tomu příjdou o práci. Kádner z Úsvitu se naštval
Foto: Úsvit přímé demokracie
Popisek: Poslanec za hnutí Úsvit přímé demokracie David Kádner

Schwarzenberg během své návštěvy podle Kádnera opomněl zdůraznit, že prezentuje pouze svůj osobní názor, nikoliv postoj českého státu.

Kádner na svém blogu na iDnes.cz připomíná, že Ukrajina představuje velký exportní trh pro český průmysl, a znamená tedy pro naši zemi tisíce pracovních míst. „To, že na Ukrajině dnes vítězí ‚proruská‘ vláda, znamená, že Karlova řeč pro nás bude znamenat méně ukrajinských zakázek,“ obává se.

Navíc prý nemáme žádné právo míchat se do svobodné volby Ukrajinců. „Co mohl projev Karla Schwarzenberga změnit či ovlivnit, opomineme-li jeho vlastní renomé? A konečně za třetí, kdo tuhle finální škodu pro Českou Republiku zaplatí? Kdo vysvětlí těm stovkám průmyslových dělníků, že přišli o práci a prostředky pro obživu rodiny jen pro to, aby proplatili politické PR jakéhosi českého politika?“ ptá se.

Poslanecké mandáty, jak Kádner zdůrazňuje, neslouží k budování osobního PR a renomé, ale k dodržování zájmů občanů. A chce-li tomu Schwarzenberg napomoci, měl by podle jeho názoru navštěvovat třeba mezinárodní investiční fóra a nabádat západní i východní mocnosti k tomu, aby více investovali do naší země a více odebírali naše výrobky a služby. „Začne-li takto dohánět své resty z dob řízení Ministerstva zahraničních věcí, budu prvním, kdo mu začne tleskat,“ uzavírá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po této Partii bude v koalici dusno. Schillerová měla sólo a v přímém přenosu před zraky veřejnosti potupila Maláčovou

12:30 Po této Partii bude v koalici dusno. Schillerová měla sólo a v přímém přenosu před zraky veřejnosti potupila Maláčovou

Do nedělní Partie televize Prima zavítala místopředsedkyně vlády a ministryně financí Alena Schiller…