Kolaborant a zrádce Kolář. Vy té „spodině“ nesaháte ani po kotníky, vzkázal starostovi poslanec

5. 4. 2020 8:15

„Kolaborant, co si nechával platit z veřejných peněz propagační články do Playboye,“ neudržel se předseda hnutí SPD Tomio Okamura poté, co starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) prohlásil, že radnice využila stavu nouze k odstranění sochy Koněva, aby zabránilli protestům „spodiny“.

Kolaborant a zrádce Kolář. Vy té „spodině“ nesaháte ani po kotníky, vzkázal starostovi poslanec
Foto: Hans Štembera
Popisek: Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář
reklama

„Starosta Prahy 6 Kolář z TOP 09 nazval lidi spodinou. Řekl, že vedení Prahy 6 jednalo o odstranění sochy maršála Koněva tajně v noci a záměrně využili mimořádná opatření, aby zabránili protestům spodiny. Co dodat k tomuto pánovi?“ pozastavuje se předseda hnutí SPD nad jednáním starosty.

„Řeknu jasně, že v naší historii se objevovali kolaboranti a zrádci zájmů státu a národa,“ pokračuje, s tím, že zatím se takoví lidé vždy dočkali spravedlivého soudu historie, a někdy nejen historie.

„Může se stát, pane starosto, že vás občané této země jednou vyzvou k odpovědnosti i za tento čin,“ upozorňuje Okamura. „To, co nazýváte spodinou, jsou lidé, kterým nesaháte ani po kotníky. Řekl bych, styďte se, ale to je pro elitáře cizí,“ poukazuje na vládnoucí koalici na Praze 6, která sestává z TOP 09, ODS, STAN a KDU-ČSL.

Pak nezapomněl zmínit ještě jednu perličku. „Kolář se v minulosti mimo jiné veřejně ‚proslavil‘ tím, že zneužil 50 tisíc korun, když za něj na jeho pokyn městská část zaplatila z veřejných peněz jeho sebepropagační článek v pánském časopise Playboy,“ dodává Okamura. Poté, co to prasklo, uhradil Kolář prý peníze ze své kapsy zpátky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

19:51 Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

Agent s ricinem. Podle českých médií to je čtyřiatřicetiletý ředitel Ruského střediska vědy a kultur…