Kolaboranti a škůdci! Jaroslav Bašta se rozepsal o současných českých politicích

27. 11. 2016 8:28

Někdejší český diplomat v Rusku a na Ukrajině s nadějí hledí na rok 2016. Považuje ho za přelomový, protože v něm podle Baštova názoru končí éra globalizace a eroze národního státu. Západ snad konečně pochopil, že touha po zisku nemnohých mu nedává právo zničit náš svět.

Kolaboranti a škůdci! Jaroslav Bašta se rozepsal o současných českých politicích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Bašta

Pro 20. století byl zásadní rok 1914. Znamenal rozpad starých říší a otevřel cestu k utvoření říší nových, byť přes dvě světové války. Ve 21. století bude podle bašty vnímán jako přelomový rok 2016, kdy si Velká Británie odhlasovala odchod z EU a občané Spojených států vystavili stopku globalizaci zvolením Donalda Trumpa 45. prezidentem USA.

„Začínám si myslet, že západní civilizace neztratila pud sebezáchovy a pochopila, že touha po zisku nemnohých jim nedává právo zničit náš svět. Jeho destrukce začala nenápadně plíživým bořením států, jako vždy v lidských dějinách, když šlo o dosažení ekonomické a politické nadvlády. Skutečnost, že tam, kde nejsou státy, nelze prosazovat žádná práva, je jen zdánlivým paradoxem. Státy a jejich struktury představují plody dlouhodobého a poklidného historického vývoje. Ale v posledním čtvrtstoletí jsme podnikli až příliš mnoho kroků, abychom státní aparát rozbořili, a až doposud se ho nepovedlo nahradit funkčními nadnárodními strukturami ani ve formě nestátních neziskových organizací. Nestřežená hranice schengenského prostoru způsobila migrační krizi a jejím důsledkům integrovaná Evropa kvůli faktické absenci funkčních národních států nedokáže čelit,“ píše Bašta v komentáři pro První zprávy.cz.

Celý komentář najdete zde.

Česká republika se v moderní době stala kolonií Západu. Bašta se v této souvislosti znovu dovolává slov ekonomky Ilony Švihlíkové, která náš stát označila za kolonii Západu v roce 2015. Rozdíl je prý snad jen v tom, že nás neovládá nějaká státní koloniální velmoc, ale nadnárodní korporace. Tito kolonizátoři ponechávají u moci politiky, které Bašta označuje za kolaboranty. Pokud nejsou kolaboranti zvoleni v demokratických volbách, přijde zásah zvenčí.

„Dokonce mají ambice nahradit i demokratické volby různými typy Majdanů a svobodu slova cenzurou. Nikoli tou, kterou provozují už dnes formou politické korektnosti, ale pěkně natvrdo ve spolupráci s vnitrem,“ pokračuje autor ve výkladu svého náhledu na svět. Současně nabízí cestu ven. Lidé by si měli zjistit, který politik je financován ze zahraničí, a následně ho nevolit. Současně je třeba obnovit sílu našeho zbrojního průmyslu a především bychom se měli naučit nazývat věci pravými jmény.

„Proto se ještě před volbami naučme lháře nazývat lháři, udavače udavači a špatné politiky veřejnými škůdci. A po volbách obnovme demokratický stát, v němž bychom mohli hájit všechna svá práva,“ apeluje nakonec na čtenáře Bašta.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán

14:19 „Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán

Václav Klaus mladší opět naštval účastníky protestů Milionu chvilek pro demokracii. Neřekl nic novéh…