Kolář: Sponzorům se zdál Pavel moc suchý. Chtěli spíš mě

06.02.2023 11:14 | Ze sítí

Lobbista Petr Kolář je překvapen, jakou hysterii vyvolal Petrem Pavlem přijatý telefonát z Tchaj-wanu. A popsal, jak bude s Petrem Pavlem diskutovat. „Osobně, když budu mít pocit, že se mi něco nezdá, tak využiji toho, že mám na něj telefonní číslo, a zavolám mu,“ prozradil.

Kolář: Sponzorům se zdál Pavel moc suchý. Chtěli spíš mě
Foto: Daniela Černá
Popisek: Bývalý velvyslanec ČR v USA a Rusku Petr Kolář

Petr Kolář, lobbista stojící po boku Petra Pavla, poskytl rozhovor MF Dnes. Prozradil, že se s Pavlem přátelí již delší dobu, ještě před jeho odjezdem do Bruselu. Už tehdy spolu prý mluvili o prezidentské kandidatuře, ale Pavel ji bral spíš jako žert.

„Na začátku jsem musel přemlouvat sponzory. Petr Pavel se jim jako kandidát zdál suchý a nevýrazný. Chtěli podpořit spíš mě,“ prozradil Kolář.

„Hned na začátku jsme si řekli, že to nechceme dělat amatérsky. Klíčovou roli sehrál Tomáš Richter, který sehnal dárce, tedy prostředky. Věděli jsme, že musíme najít to nejlepší, co je. Proto jsme oslovili Michala Repu. Ten si pak přivedl ze Slovenska Martina Burgra (experta na sociální sítě), který s manželi Nýdrlovými a samozřejmě hlavně s Petrem Pavlem dokázali něco, co nakonec pochopili i lidé, kteří dříve volili Zemana a teď by volili Babiše. Moje role byla hlavně na začátku přesvědčit první lidi, že Petr Pavel je správná volba. Hlavně sponzory, kteří původně chtěli podpořit mě. Petr Pavel se jim zdál nevýrazný, suchý. Nepůsobil politicky. Já jsem jim naopak říkal, že právě to je ta jeho výhoda. Že je autentický,“ pokračoval Kolář.

Pavel prý zůstal sám sebou, ale přece jen procházel mediálním tréninkem a podle Koláře se dá říct, že jako kandidát rostl před očima.

V tuto chvíli si prý píšou, občas si volají a když to jde, tak se vidí.

„Osobně, když budu mít pocit, že se mi něco nezdá, tak využiji toho, že mám na něj telefonní číslo, a zavolám mu. Nebudu to zneužívat ani nadužívat. Chci být občansky aktivní a zároveň s tím být v organizační struktuře Kanceláře prezidenta republiky skutečně nejde. Jsem na to příliš neukázněný,“ prozradil.

Na Hradě prý nebude žádná kancelář se jmenovkou Per Pavel a bývalý velvyslanec v Rusku a v USA prý nedostane diplomatický pas. „Jediné, o co stojím, je, abych měl vstupní kartičku, se kterou projdu bez problémů dovnitř. Zkrátka podobně jako to mám v Senátu, protože jsem zároveň poradcem Miloše Vystrčila,“ řekl Kolář.

Pár slov řekl i k Pavlou telefonátu s tchajwanskou prezidentkou.

„Ta hysterie okolo Tchaj-wanu mě taky fascinuje. Novináři opakovaně říkají, že nově zvolený prezident volal tchajwanské prezidentce. To ona volala jemu! To je podstatný rozdíl. A když to slyšíte i ve veřejnoprávní televizi, je vám z toho prostě trošku ouzko. Ptáte se, kde je ta míra profesionality? Přece když vám chce někdo poblahopřát, tak ho neodmítnete, notabene, když si Tchaj-wan naši podporu a pomoc zaslouží. Navíc to neznamená, že je to proti koncepci české zahraniční politiky jedné Číny,“ upozornil Kolář.

Prezident prý bude zahraniční politiku konzultovat s vládou.

V rozhovoru pro Právo o víkendu uvedl, že Petr Pavel svůj prezidentský start nepřepálil. A on osobně se prý cítí být vlivným člověkem i bez přátelství s Petrem Pavlem.

„Doufám, že vlivný člověk v téhle republice už jsem. A to se nestalo tím, že jsem přítel prezidenta. Pořád se mě ptají, proč nebudu kancléř nebo šéf politického odboru. Ale já jsem 20 let působil v zahraniční službě naší země a teď jsem pro sebe našel ideální stav, kdy jsem svobodný, protože si umím na sebe vydělat, a přitom můžu působit občanskopoliticky, a proto nechci být přímo integrován do prezidentovy administrativy. To by mě omezovalo,“ prozradil.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Huawei

Co máte proti této značce? Jestli je to jen tím, odkud pochází, nemyslíte, že i nadměrná propagace všeho amerického, jak často vidíme není dobrá? Přijde mi, jak kdybychom zapomínali na svou suverenitu. Jedni podporují Rusko, Čínu, druzí zas USA, Západ a na národní identitu se zapomíná, nemyslíte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Novotný sprostě urazil senátorku Hamplovou. Mentální ho*nocuc, napsali mu

7:39 Novotný sprostě urazil senátorku Hamplovou. Mentální ho*nocuc, napsali mu

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) se na sociální síti velmi nevybíravě pustil do senátorky Jan…