Komedie, ty roušky. Zrušte to už. Po scéně Volného z nečekané strany

07.09.2021 11:38 | Ze sítí

Angelika Bazalová, členka Rady ČTK, bývalá novinářka a dramaturgyně, si dnes nenechala ujít jednání volebního výboru Poslanecké sněmovny, kde vypukl chaos poté, co jednací sál zaplnili příznivci Volného bloku bez roušek. A právě to následně na svém facebookovém profilu zhodnotila. A uvedla i svůj pohled na nošení ochrany dýchacích cest.

Komedie, ty roušky. Zrušte to už. Po scéně Volného z nečekané strany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rouška na obličej, ilustrační foto

 Sedím na jednání volebního výboru, kde se má projednávat výroční zpráva ČTK. Ale taky odvolávat z Rady ČT Hana Lipovská. Jednací sál zaplnili příznivci Volného bloku bez roušek. Organizátoři jsou – jak jinak – zaskočeni. Zatím byla vyhlášena pauza a hned po ní další. Pak se řeklo, že přijde ochranka, která vyvede všechny nezarouškované. Zatím nedorazila. My ostatní jsme byli požádáni abychom opustili sál. Takže paradoxně my ostatní se mačkáme na chodbě a pan Volný si uvnitř točí volební spot,“ poznamenala Bazalová, jež se v posledním roce jako publicistka covidem zabývá.

„Na jednu stranu chápu, že pořadatelé jsou v blbý situaci, protože musí dodržovat opatření, na druhou stranu všichni tušíme, že roušky stejně zpětně časem zruší soud. Takže se vymáhá cosi, co je stejně sporné. Kdo jiný by v tom měl udělat pořádek než poslanci. Místo toho vypukl zmatek jak v Lidlu. Mimochodem – spousta těch, kteří jakože roušky měli, je měli pod nosem. Teď nás přestěhovali do jiné místnosti, že prý se bude jednat s vyloučením veřejnosti. Takže sem nesmí ani ti s rouškami ani ti bez nich. Asi by se už ta komedie měla zrušit,“ dodala Bazalová.

„Dneska už roušky nevymáhá ani ochranka v obchodě. Vláda to dodnes nedokázala smysluplně odůvodnit. Tohle jsou prostě nezákonná opatření v praxi. Když se rozpadne právní stát, nastává anarchie,“ uzavřela Bazalová svůj pohled na nošení ochrany dýchacích cest.

Volební výbor Poslanecké sněmovny chce dnes rozhodnout o odvolání členky Rady ČT Hany Lipovské, která kandiduje ve sněmovních volbách za hnutí Lubomíra Volného Volný blok. Právě kvůli příznivcům hnutí byl však výbor hned po začátku přerušen. Ti totiž dorazili na jednání bez povinné ochrany dýchacích cest. Následně se poslanec Volný střetl s policií o to, zda na jednání má být přítomna veřejnost, když novináři vpuštěni byli. Výbor nakonec doporučil Poslanecké sněmovně Lipovskou odvolat z Rady ČT.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hyeny, kolaboranti, štváči. Okamura zabral Sněmovnu a jelo to

12:51 Hyeny, kolaboranti, štváči. Okamura zabral Sněmovnu a jelo to

Lídr SPD Tomio Okamura se dnes rozhodl vystoupit krátce po zahájení dnešní schůze Poslanecké sněmovn…