Komentátor Fendrych: Zeman trucuje. Lidé čekají na rozsudek, ale to je mu fuk

2. 6. 2018 16:32

Komentátor Martin Fendrych se ve svém komentáři na serveru Aktuálně.cz zamyslel nad prezidentem Milošem Zemanem. Podle něj už zase trucuje. A to tím, že nemá čas na soudce. „Že lidé čekají na rozsudek, je mu fuk,“ podotkl Fendrych.

Komentátor Fendrych: Zeman trucuje. Lidé čekají na rozsudek, ale to je mu fuk
Foto: Daniela Černá
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

„Zeman vyjíždí ‚za lidem‘ do krajů, tím proslul nejvíc, dává jakoby najevo, že mu na občanech záleží. Když však přijde na činy, najednou vidíme realitu,“ zmínil úvodem Fendrych. „Zeman čerstvě nemaká pro justici, zatím nebude jmenovat 40 soudců a soudkyň, které mu již před měsícem navrhl v nemilost upadnuvší ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO),“ poznamenal dále komentátor a zmínil i důvody, které uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. „Je zcela logické a hlavně zdvořilé vyčkat na nového ministra, jestliže jsme v období před vznikem nové vlády,“ řekl Ovčáček.

„Není známo, že by si Zeman dvakrát lámal hlavu se zdvořilostí, expremiér Sobotka, hlavní město Praha, Ferdinand Peroutka a mnozí další by mohli vyprávět. Takže zbývá argument logiky. V čem je ‚logické‘ čekat na nového ministra? Aby těch 40 žen a mužů znovu osobně prošel? A co ty před nimi, ty kontrolovat nebude? Jaký je v tom rozdíl? Žádný. Logika nula,“ dodal Fendrych.

Následně poukázal na přetíženost českých soudů. Kvůli trucování Zemana pak podle jeho slov budou muset jak žalující, tak žalovaní čekat o celé měsíce déle na své verdikty. 

  • Původní text ZDE.

„Než nastoupí nová vláda, uběhne minimálně měsíc, pak přijde nový ministr (Pelikán mimo jiné kvůli pletkám ANO s SPD ve vládě končí), než se rozkouká, uteče zase minimálně měsíc, pokud by chtěl po Pelikánovi znovu kontrolovat 40 lidí, zas to zabere čas, počítejme tedy střízlivě se zdržením tří až čtyř měsíců. Skandální lhostejnost vůči lidem, kteří už tak jako tak čekají na soudní verdikt dlouho,“ dodal Fendrych.

A ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán míní, že mu prezident svým jednáním dává „sežrat“ neposlušnost, když vydal hackera Nikulina do USA. „Nevíme. Třeba jo, třeba ne, možná Zemanovi taky vadí, že Pelikán vidí jeho oblíbenou SPD Tomia Okamury jako fašisty. Těžko říct. Podstata věci tkví v tom, že Zeman pohrdá občany, je mu fuk, že někteří lidé budou čekat na soudní verdikt o měsíce déle, je mu fuk, že stávající soudce zbytečně zavalí další prací, on jen prostě Pelikána nemá rád a na stát (a na jeho premiéra Babiše) kašle jak na placatý kámen,“ uzavřel.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…