Komentátor: Kdo by chtěl ministra Blažka nachytat, ať vzpomene na Hitlera

04.07.2012 7:51 | Zprávy
autor: jno

Trend, který začal za ministra Pospíšila (ODS), směřující k tomu, aby se justice stala opravdu svébytnou a samostatnou mocí ve státě, nejspíš s příchodem nově zvoleného ministra Pavla Blažka (ODS) skončil. Komentátor MF Dnes se zmiňuje o nově jmenovaném ministrovi spravedlnosti a o tom, že bude nejvíce záležet na jeho prvních krocích.

Komentátor: Kdo by chtěl ministra Blažka nachytat, ať vzpomene na Hitlera
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr spravedlnosti Pavel Blažek

Komentátor Luděk Navara naráží ve středečním vydání MF Dnes na to, že je nově zvolený ministr ve funkci sotva pár hodin, přesto na sebe stihl upozornit několika překvapivými větami. O nejvyšším státním zástupci okamžitě prohlásil, že je jeho podřízený, což je podle Navara přinejmenším nepřesné. O jediné kandidátce na post vrchního zástupce Lence Bradáčové zase uvedl, že bude zkoumat její integritu.

„Jak bude zkoumat tu kandidátčinu integritu? Vždyť o ní veřejnost dnes už má neporovnatelně více informací než o něm samotném,“ zamýšlí se komentátor. Je zde totiž otázka, zda v této chvíli nejde jen o silná slova určená především prezidentovi, premiérovi a nakonec jeho kroky nebudou v praxi účelné a uvážlivé.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Úhrada škody

Vyzvali jste radní, aby uhradili způsobenou škodu České televizi. Proti tomu nic nemám, ale zajímá mě něco jiného. Proč politici nemusí hradit škody, které svým jednáním způsobili? Nebo aspoň co vím, tak nemusí. To vám přijde v pořádku nebo také prosadíte, aby se to změnilo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schillerová čtenářům PL: Bez našeho zásahu byste za plnou nádrž platili stokoruny navíc

13:51 Schillerová čtenářům PL: Bez našeho zásahu byste za plnou nádrž platili stokoruny navíc

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) uklidňuje občany, kteří se v posledních týdnech ptali na …