Komentátor Mitrofanov: Klaus dobrovolně pohřbil zbytky své vážnosti

11.10.2013 10:43

Komentátor Práva Alexandr Mitrofanov je zklamán tím, že Václav Klaus dostal v USA medaili jako bojovník proti komunismu. Truman-Reaganovu medaili před Klausem obdrželi například Milada Horáková, papež Jan Pavel II. nebo Lech Walesa. Podle Mitrofanova měl Václav Klaus na základě sebereflexe cenu odmítnout.

Komentátor Mitrofanov: Klaus dobrovolně pohřbil zbytky své vážnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exprezident ČR Václav Klaus
reklama

„Český prezident se ukázal jako osoba s mimořádně sníženým prahem sebehodnocení. A s mimořádně nafouknutou představou o své roli v dějinách. Je jako hasič, jenž přijal vyznamenání za to, že požár uhasili kolegové z úplně jiného města, které on sám navíc léta pomlouval,“ píše Alexandr Mitrofanov.

Komentátor připomíná, že právě Klaus rád zdůrazňoval úlohu jiného proudu. Totiž těch malých, neviditelných, tichých odpíračů tehdejšího režimu, o kterých sice nikdo nic nevěděl, než se prý po převratu sami přihlásili coby odbojáři. Podle Klause prý právě oni rozhodli, že reálný socialismus skutečně padl. „Jenže to nesedí. Tito lidé při popravě Milady Horákové buď mlčeli, nebo její vraždu horlivě podporovali a schvalovali,“ píše Mitrofanov. Komentátor uznává, že šlo o jinou dobu, i to, že nelze vyžadovat po jednotlivci, aby se stal hrdinou odboje.

„Pak ale elementární vkus velí člověku, aby za takových okolností cenu odmítl. To, co udělal Václav Klaus, je dobrovolným pohřbením zbytků vážnosti, kterou ještě mohl mít,“ soudí v komentáři Práva Mitrofanov.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Migranti nemají práci, kradou a znásilňují ženy? Vypněte to!“ Petr Žantovský sleduje řev, který nastal po slovech Ivany Trumpové

7:41 „Migranti nemají práci, kradou a znásilňují ženy? Vypněte to!“ Petr Žantovský sleduje řev, který nastal po slovech Ivany Trumpové

TÝDEN V MÉDIÍCH Televizní rozhovor s Ivanou Trumpovou, bývalou manželkou nynějšího prezidenta Spojen…