Komentátor Pečinka: Vláda je mrtvá, jen se to všichni bojí přiznat

16. 5. 2017 16:19

Komentátor týdeníku Reflex Bohumil Pečinka pojmenovává současnou politickou situaci. „Tato vláda je mrtvá,“ konstatoval nahlas Pečinka. Co bude dál?

Komentátor Pečinka: Vláda je mrtvá, jen se to všichni bojí přiznat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohumil Pečinka

Nedělní Otázky Václav Moravce České televize podle Pečinky ukázaly, že dvě nejsilnější koaliční strany ČSSD a ANO mají k sobě dál než koalice a opozice. Současně však platí, že ani sociální demokracie, ani ANO to nechtějí říct nahlas. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš dosud nebouchl do stolu a neřekl, jdeme pryč. Totéž platí o Sobotkovi, ani on není ochoten bouchnout do stolu, sestavit menšinovou vládu bez hnutí ANO, a toto hnutí tím kompletně odstřihnout od moci. Pro tuto chvíli.

Který z politiků teď udělá onen zásadní krok? Udělá ho vůbec někdo? Podle Pečinky nemůžeme očekávat, že by situaci nějak vyřešil prezident Miloš Zeman. Formálně se teď sice čeká na to, až se vrátí z Číny, jenže až se vrátí, nezmění se prakticky nic. Miloš Zeman totiž není řešitelem sporů, ale jednou ze stran sporu.  

Celý článek naleznete zde.

V tuto chvíli klíčoví hráči jen přemýšlejí, jak to zaonačit, aby z toho zrovna oni vyšli v očích voličů co nejlépe. Hraje se zkrátka na efekt. Zásadní otázka je teď ale jiná.

„Teď se hraje o to, kdo řekne: Vláda je mrtvá, nechme voliče rozhodnout za pár měsíců ve volbách a pojďme od sebe,“ konstatuje Pečinka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš? Václavák neuspěl. Ale to Německo... Obeznámená novinářka dává karty na stůl. I co se skandálu v Rakousku týče

13:51 Babiš? Václavák neuspěl. Ale to Německo... Obeznámená novinářka dává karty na stůl. I co se skandálu v Rakousku týče

ROZHOVOR „Nevím o ničem, čím by si Brusel občany států, kterým velí a neustále je nějak omezuje, v p…