Komentátor Uhl: Kapitalismus s lidskou tváří jde. Udělala to teď EU

29.10.2011 15:16

Kapitalismus prý teď ukázal „lidskou tvář“, podobně jako kdysi socialismus. Komentátor má na mysli odpuštění části dluhu Řecku. Navíc je to podle něj spíš v zájmu věřitelů než dlužníků.

Komentátor Uhl: Kapitalismus s lidskou tváří jde. Udělala to teď EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Uhl
„Tvář lidská je to ale jen napůl, protože řecké dluhy odpustí věřitelské banky, jež premiéři nakonec donutili souhlasit, jen z poloviny," podotýká ve svém komentáři v deníku Právo Petr Uhl.

„Bylo inspirací starozákonní milostivé léto, přicházející jednou za padesát let, kdy se odpouštějí všechny dluhy a propouštějí všichni otroci?" ptá se ironicky Uhl. Připomíná také, že se dluhy odpouštěly i v minulosti, Řecko není první. Dříve to bylo například Haiti nebo část chudých afrických zemí.

Související: Petr Uhl varuje pravici: Zničíte komunisty a diskreditujete se

Uhl porovnává „kapitalismus s lidskou tváří" se „socialismem s lidskou tváří" známým z minulosti. „Lidé chtěli, a stále chtějí, nejen blahobyt, ale i mír, vnější a vnitřní. Proto tolik stojí o lidskou tvář, dnes lidskou tvář tržního hospodářství," vysvětluje.

„I v ČR mluví někteří ekonomové a novináři, a pomalu i politici, o nutnosti společné daňové politiky EU, o unijním schvalování státních rozpočtů členských zemí a o společném ministerstvu financí, byť by se jmenovalo jinak. ... I kvůli své oblibě lidských tváří říkám, že to je cesta," dodává Uhl na konec s tím, že Česko by euro mělo dříve či později přijmout.

Čtěte více:

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zemanův problém s Čínou? Nový vývoj. Na krach to nevypadá. Odpůrci prezidenta ještě více vyděšeni. Jaromír Soukup se směje. A mezitím v Číně...

10:09 Zemanův problém s Čínou? Nový vývoj. Na krach to nevypadá. Odpůrci prezidenta ještě více vyděšeni. Jaromír Soukup se směje. A mezitím v Číně...

Kauza čínské společnosti CEFC, jejíž zakladatel Jie Ťien-ming působí jako poradce Miloše Zemana, má …