Komentátor parafrázuje Nečase: Klaus je na hranici debility

18. 8. 2012 17:56

Sloupkař Jiří Hanák si vzal v sobotním vydání deníku Právo na paškál jak prezidenta Václava Klause a celou vládu, tak i církevní restituce. Podle něj se ČSSD akorát snaží poukázat na "zlodějinu", která nemá v jiných zemích Evropy obdoby.

Komentátor parafrázuje Nečase: Klaus je na hranici debility
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus se nechal s lidmi na památku fotografovat
reklama

"Prezident Václav Klaus je na hranici politické a ekonomické debility," začal Hanák v úvodu svého sloupku slovy premiéra Petra Nečase, který jimi nepřímo počastoval prezidenta Václava Klause.

Ten je totiž proti dalšímu plánovanému zvyšování daní a především proti DPH, což premiéra dráždí. Slovní urážku měl ale podle Hanáka Nečas předem dobře zvážit. "Tu urážku dosluhujícího hradního pána si měl Petr Nečas ve svém zájmu ušetřit, není totiž k tomu chladnému šachistovi důstojným soupeřem," míní Hanák.

Nečas přijde o podporu Klause

Nečas se totiž podle něj bude na podzim snažit znovu dostat do čela ODS. "Václav Klaus sice už není členem ODS, jeho neformální vliv na stranu je však nemalý," dodává.

Zákon o církevních restitucích, který už dlouhou dobu hýbe politickou scénou, není podle komentátora Práva stále přijat kvůli "rebelům v mezích svých kariéristických zákonů". Má tím na mysli především ČSSD, která současnou podobu zákona označuje za nešťastnou.

"Ve virválu zaniká, že ani ČSSD není proti restitucím spravedlivým, je však proti nestydaté zlodějině." Hanák poukazuje na případy, kdy se s církevními restitucemi vlády vypořádaly po svém. "Zaniká také fakt, že ani v Maďarsku, ba ani v katolickém Polsku k ničemu tak obludnému nesáhli a církve jsou tam financováné ku všeobecné spokojenosti vládou z fondů, tvořených církevním majetkem," upozorňuje Jiří Hanák.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ane

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

14:50 Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

Pákistánský novinář Adeel Raja má ohledně izraelsko-palestinského konfliktu jasno. „Dnešní svět potř…