Komentátor se rozpálil: Tato koalice je protichůdnější než všechny dosavadní

04.01.2014 8:57

Komentátor MF Dnes Karel Steigerwald píše v dnešním vydání o nově vznikající koalici a vládě. Podle něj se shodla na neprogramu jen proto, že chce vládnout. Nyní je podle něj otázkou, kdy se rozsype nad úkoly, které řešili už její předchůdci a které také vedly k rozkolům v bývalé koalici.

Komentátor se rozpálil: Tato koalice je protichůdnější než všechny dosavadní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka
reklama

„Vláda bude. Ale bude to vláda?“ Tak nazval svůj komentář Karel Steigerwald v MF Dnes. Komentátor píše, že až na výjimky veřejnost nezná vynořující se členy budoucí vlády. Důležité podle něj bude, jestli je prezident Miloš Zeman uzná za odborníky. „Asi ano, podle Rusnokovy vlády soudě nemá vysoká kritéria a také mu nic jiného nezbývá. Přijme i ministra Babiše ze seznamu agentů i Zaorálka ze seznamu zrádců,“ napsal Steigerwald.

Podle autora komentáře stojí před novou vládou ty samé úkoly jako před tou minulou. „Schodky rozpočtu a státní dluh. Reforma penzí, zdravotnictví a sociální sítě. Vláda tyto úkoly hodlá řešit jinak než její předchůdci. Nikdo zatím neví jak. Každého zajímá, kdy se na nich stejně jako ti předchůdci rozsype,“ míní Karel Steigerwald.

Na stránkách dnešní MF Dnes se dále rozepisuje o volebních výsledcích, podle nichž prý voliči ukázali, že „nechtějí levicovou koalici ČSSD s KSČM, a proto prý vynesly do výšin hnutí ANO, aby mohla vzniknout koalice bez programu, která tudíž vznikla“.

Chce vládnout, shodla se

Podle Steigerwalda je tato koalice protichůdnější než všechny dosavadní. „Protože chce vládnout, shodla se. Vešli se do ní i lidovci. Sobotka spolkl jejich církevní restituce i Babišovy zmrzlé daně. Bělobrádek spolkl likvidaci lustračního zákona, Babiš zase Sobotkovu daňovou žravost vůči velkému i malému kapitálu. ČSSD slevila ze svého bojového levičáctví, komunisti ji zkritizovali. Lidovci uhájili své lidovectví a antikomunismus, který Sobotka přijal. ANO se pohybuje na ploše `Já šéf a ostatní partaje`,“ píše mimo jiné komentátor s tím, že takto dohodnutý neprogram má přinést úspěch.

Úkolem budoucího premiéra bude podle Steigerwalda všechny ty protichůdné a spolknuté vlivy „komandovat, sladit, dovést k nějakému závěru, podle kterého by se dalo vládnout“.

„My v Haiku je chválit nebudeme, máme jiné vidění světa a civilizační návyky. Nikdy nepochopíme, proč je státní dluh pozitivní a jak může zvyšovat blahobyt. Blahobyt dělají lidi sami, vládám navzdory,“ napsal do svého komentáře mimo jiné Karel Steigerwald.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…