Komentátor ukázal, kdo bude premiérem. Ten, který jím už je

31. 10. 2013 15:22

Novým premiérem nebude ani Bohuslav Sobotka, ani Michal Hašek, píše komentátor Vojtěch Varyš v Reflexu.cz. Zamýšlí se nad tím, kdo by se jím mohl stát, až dochází k závěru, že prezident Zeman jmenuje premiérem Jiřího Rusnoka.

Komentátor ukázal, kdo bude premiérem. Ten, který jím už je
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Rusnok
reklama

V úvahu by ale do jisté míry přicházel i Jeroným Tejc. „Je stejný jako Hašek a Sobotka, na dálku téměř nerozlišitelný. Také z jižní Moravy, také vystudoval práva v Brně, také sedí ve sněmovně od dětství a stranickou průkazku ČSSD drží zřejmě od prenatálního věku. Stejně jako oni nabízí tvář korunovanou mužnou pleší (v jeho případě, pravda, teprve počínající). A stejně jako oni dva představuje stejnou bezobsažnou nekonkrétní politiku frází bez barvy, chuti, zápachu,“ píše Varyš. Ale dodává, že pokud by se Tejc o něco takového snažil, „zařízli“ by ho Sobotka s Haškem společně.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Na Zavadila nejspíš nedojde

Pak by se prý dalo uvažovat o pražském lídrovi a šéfodboráři Jaroslavu Zavadilovi. „Jako poradce prezidenta nebude mít potíž se Zemanovou přízní, jako na nestraníka by na něj mohli kývnout koaliční partneři i obě znesvářené strany. Má čerstvý politický mandát z voleb a jako tátu pracujících ho bude milovat dělný lid. Ale ani na něj nakonec nejspíš nedojde,“ domnívá se.

A tak je podle Varyše řešení jasné. „Je to samozřejmě jen intelektuální cvičení. Za pár týdnů mnoha nevýsledných setkání grémií ČSSD vystoupí prezident Miloš Zeman a oznámí řešení krize: Premiérem bude Jiří Rusnok,“ uzavírá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: lze
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drsná sranda na účet ODS. Slepice? Mirka Němcová terčem vtipu

11:10 Drsná sranda na účet ODS. Slepice? Mirka Němcová terčem vtipu

Slepice do klece nepatří. Obrázek i s tímto mottem nyní prosazuje ODS na svém facebookovém profilu. …