Komunista Černý: Žádný vojenský stratég nemá rád, když se mu někdo lepí na hranice. Nedivím se ruským generálům, že jsou nervózní

02.09.2014 23:21

Rusko posiluje a požaduje, aby se s ním opět zacházelo jako s velmocí. Žádný vojenský stratég nemá rád, když se mu někdo lepí na hranice. Tak komentoval deklarovanou úpravu ruské vojenské doktríny místopředseda sněmovního výboru pro obranu Alexander Černý (KSČM).

Komunista Černý: Žádný vojenský stratég nemá rád, když se mu někdo lepí na hranice. Nedivím se ruským generálům, že jsou nervózní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Čeští vojáci vracející se z mise v zahraničí
reklama

Tajemník kremelské bezpečnostní rady Michail Popov v úterý prohlásil, že Rusko do konce roku upraví svoji dosavadní vojenskou doktrínu. Podle něj tak učiní v reakci na přiblížení NATO k ruským hranicím a aktuální krizi na Ukrajině. Informovala o tom agentura RIA Novosti.

Alexander Černý v pořadu Události, komentáře připomněl situaci v mezinárodních vztazích z počátku devadesátých let. Sovětský svaz se rozpadl a Rusko v čele s prezidentem Jelcinem bylo v rozkladu. Tenkrát si podle Černého mohly Spojené státy americké, potažmo NATO stanovovat pravidla podle sebe. Jenomže dnes se situace v Rusku změnila a Rusko chce opět promlouvat do mezinárodního řádu. A zejména američtí politici prý nevědí, jak na změněné podmínky zareagovat.

Mluvit o Rusku jako o hrozbě ve světle několikanásobně vyšších výdajů Severoatlantické aliance na vojenské vybavení prý nedává smysl. I proto se Černý nediví ruským generálům, že jsou nervózní. Žádný vojenský stratég prý nemá rád, když se mu někdo lepí na hranici, což NATO v případě Ruska údajně dělá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidi to už nebaví. Pivo z lednice, to není ono. Jiří Bartoška zatlačil na otevření

18:52 Lidi to už nebaví. Pivo z lednice, to není ono. Jiří Bartoška zatlačil na otevření

Prezident Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Jiří Bartoška už se těší, až se otevřou kin…